Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Polimer Kimyasında Poliimitler

Konu

#1
Polimer kimyasında poliimitler nedir? Polimer kimyasında poliimitlerin kimyasal bileşenleri nasıldır? Polimer kimyasında poliimitlerin artıları nelerdir? Polimer kimyasında poliimitlerin eksileri nelerdir? Polimer kimyasında poliimitlerin avantajları nelerdir? Polimer kimyasında poliimitlerin dezavantajları nelerdir? Polimer kimyasında poliimitler hangi sektörlerde kullanılır? Polimer kimyasında poliimitlerden neler üretilir? 

Alifatik veya aromatik diaminlerle, dianhidritlerden sentezlenir. Aromatik diamin kullanılırsa, ilk etapta çözünmeyen polimer elde edilir. Poliimitler, erime noktaları 600 °C ve üstünde olan, sert, ısıya dayanıklı polimerlerdir. Genelde iki aşamada sürdürülen tepkimede, önce uygun bir polar çözücüde 70 °C den düşük sıcaklıklarda çözünebilir özellikteki poli(amik asit) elde edilir.

[Resim: Screenshot_7-11.png]

Daha sonra şekillendirilen polimer ısıyla siklik yapıya dönüştürülür ve poliimite geçilir.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Polimer Kimyasında Polibenzimitazoller ve Polibenzoksazoller


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da