Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Polimerlerde İyonik Katılma Polimerizasyonu Nedir?

Konu

#1
Polimerlerde iyonik katılma polimerizasyonu nedir? Polimerlerde iyonik katılma polimerizasyonu nasıl meydana gelir? Polimerlerde iyonik katılma polimerizasyonunun kimyasal mekanizması nasıldır? Polimerlerde iyonik katılma polimerizasyonunun kimyasal tepkimesi nasıldır? Polimerlerde iyonik katılma polimerizasyonu hangi sektörlerde kullanılır? 

[Resim: Screenshot_4-5.png]

Radikallerle başlatılan zincir polimerizasyonu seçici değildir ve çoğu monomer bu yöntemle polimerleştirilebilir. Eğer monomer üstündeki R grubu, siyano ve karbonil (ester, keton, asit veya aldehit) gibi elektron-çekici bir grup ise anyonik polimerizasyon (anyonik katılma polimerizasyonu); alkoksi, alkil, alkenil, fenil gibi elektronitici bir grup ise katyonik polimerizasyon (katyonik katılma polimerizasyonu) söz konusu olabilir. İyonik başlatıcıların kullanıldığı zincir polimerizasyon-u için bu geçerli değildir. Zincir büyümesi için gereken karbonyum veya karbanyon iyonlarının oluşumu ve kararlı kılınması, monomer (CH2=CHR) üstündeki R gruplarının yapısı ile yakından ilişkilidir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Radikalik Polimerizasyon Sistemleri


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task