Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Polimerlerde Polietilen Nedir?

Konu

#1
Polimerlerde polietilen nedir? Polimerlerde polietilen nerelerde kullanılır? Polimerlerde polietilen hangi parçaların üretiminde kullanılır? Polimerlerde polietilenin malzeme özellikleri nelerdir? Polimerlerde polietilenin mekanik özellikleri nelerdir? Polimerlerde polietilenin artıları nelerdir? Polimerlerde polietilenin eksileri nelerdir? Polimerlerde polietilenin avantajları nelerdir? Polimerlerde polietilenin dezavantajları nelerdir? 

[Resim: Screenshot_5-10.png]

Yoğunluğu fazla olan polietilen boru yapımında, araba yakıt depolarının yapımında kullanılır. Düşük yoğunluklu polietilen yumuşak ve esnektir. Yiyecek paketleri, selofan bant, plastik oyuncak yapımında kullanılır. Etilen gazının polimerizasyonuyla sentezlenen polietilen en çok tüketilen ticari polimerdir. Etilen 1000-3000 atm. Basınç altında 250 0C ısıtıldığında yapısındaki pi bağları açılarak reaksiyon oluşur.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) 

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Polimerlerde Makromolekül Ne Demektir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task