Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Polistiren'in (PS) Vakum Kalıplamada Kullanımı

Konu

#1
Polistiren malzemesi vakum kalıplamada nasıl kullanılır? Polistiren malzemesi vakum kalıplamada neden kullanılır? Polistiren malzemesinin vakum kalıplamadaki artıları nelerdir? Polistiren malzemesi vakum kalıplamadaki eksileri nelerdir? Polistiren malzemesi vakum kalıplamadaki avantajları nelerdir? Polistiren malzemesi vakum kalıplamadaki dezavantajları nelerdir? 

Uygulama alanları Paketleme işlerinde, oyuncak, ev eşyası, tarak, kapak, kullanılıp atılan tabak, çöp sepeti, ışıklandırma panosu, teyp kaseti, döşemecilik, çeşitli makine aksamları, telefon, bilgisayar, elektrik ve elektronik endüstrisi için gerekli parçalarda, gıda, tekstil sanayinde kullanılır. Stiren normal şartlarda sıvı hâlde bulunan ve 145°C’de kaynayan ve bu sıcaklıkta kolayca polimerleşen bir maddedir.  Polistiren (PS) stiren monomerinin polimerleştirilmesiyle elde edilir. 

[Resim: Screenshot_12-2.png]

Et, yumurta kutuları ekstrüde edilmiş PS levhadan termoforming ile elde edilir. İnce duvarlı cam şişelerin ambalajı için de bu ürün yaygın olarak kullanılır. Ekstrüzyon uygulamaları polistiren tüketiminin 1/3’ünü kapsamaktadır ve enjeksiyon uygulamalarına kıyasla daha hızlı büyümektedir. Ekstrüde edilmiş profiller ve binalarda çok geniş tüketim sahası bulmuştur. 

Yoğunluğu 1,05 g / cm³tür. Şeffaf ve renksizdir. Işık yansıtma indeksi 1,59’dur. Cam tozu ile güçlendirildiğinde çekme payı miktarı yok denecek kadar azdır. Üretimi kolay ve zaman alıcı değildir. Elektrik yalıtma özelliği iyidir.  Bütün renkler verilebilmektedir. Mekanik özelliği iyidir ve çekme direnci 4,9 kg / mm²dir. Açık havadan etkilenmez ve kapalı yerde çevreye çok iyi uyum sağlar. 

Polistiren 100 °C’nin altında şeffaf ve katı; 100 °C’nin üstündeki sıcaklıklarda yumuşak bir plastiktir. Bu plastik kolayca kalıplanıp şekillendirilebilen bir özelliğe sahiptir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 04-04-2020, 02:45 PM, Düzenleyen: UğurUygun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da