Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Rezervuar Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Rezervuar nedir? Rezervuar ne işe yarar? Rezervuar nerelerde kullanılor? Rezervuarın amacı nedir? Rezervuar nasıl sökülür? Rezervuar nasıl takılır? Rezervuar nasıl sökülüp takılır? Rezervuar çeşitleri nelerdir? Rezervuar nerelerde kullanılır? Rezervuarların kullanım amacı nedir? 

Rezervuarların Montajı

[Resim: Screenshot_11-16.png]

Bütün rezervuarların doldurma grupları önceden alt yapısı hazırlanarak, temiz su tesisatındaki ara musluğa 3/sekiz spiral boru ile bağlantısı yapılır. Rezervuarlı klozetlerin rezervuar iç takımları, montaj talimatlarına uygun olarak rezervuara ve klozete monte edilmelidir. Temiz su bağlantıları yapılarak rezervuarın su seviye ayarı yapılır. İç takım ile boşaltması yapılarak su sızdırmazlığı kontrol edilir. 

Rezervuarlı klozetlerin rezervuarları iki adet montaj cıvatası ile klozete montajları yapılır. Rezervuarlar doldurma grubu vasıtasıyla istenen miktarda yıkama suyunu bünyesinde depo eden ve boşaltma grubu vasıtasıyla yıkama suyunu boşaltarak hela taşı veya klozetin yıkanmasını sağlamakta olan donanımdır. TSConfusedekiz23 Rezervuarlar Türk Standardına göre, Rezervuarlar yüksek, orta ve düşük seviyeli olmak üzere üçe ayrılırlar. Hela taşları için yüksek seviyeli rezervuarların alt yüzeyi ile döşeme arasındaki yükseklik en az 210 cm. Olmalıdır. Klozetlerde kullanılan orta seviyeli rezervuarların alt yüzeyi ile klozetin temiz su giriş deliği ekseni arasındaki mesafe yaklaşık 54,5-74,5 cm., düşük seviyeli rezervuarların alt yüzeyi ile klozetin temiz su giriş deliği ekseni arasındaki mesafe ise 16,5-29,5 cm'dir. Klozetlerde kullanılan yüksek seviyeli rezervuarların alt yüzeyi ile klozetin temiz su giriş deliği ekseni arasındaki mesafe ise 134.5 -154.5 cm'dir. Yüksek seviyelerde rezervuarın bağlantısını sağlamakta olan yıkama borusunun çapı 2 mm olmalıdır.


Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da