Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Ring(Halka) Elektrik Şebekesi Nedir?

Konu

#1
Elektrik şebekeleri, elektrik santrallerinde üretilen elektriği evlerimize ulaştırmakta kullanılır aslında biz ne kadar fark etmesek de elektrik şebekeleri hayatlarımızın ve medeniyetimizin vazgeçilmez parçalarıdırlar. Bir elektrik şebekesi türü olan ring yani halka şebeke nedir? Halka elektrik şebekesi ne demektir? Ring elektrik şebekesi nedir? Halka elektrik şebekesi ne anlama gelmektedir?

Bir noktadan çıkan iki enerji nakil hattının bir başka noktada yeniden birleşmesinden oluşan şebekeye ring (halka) tipi şebeke denir. Bu yöntemle kapalı bir sistem oluşturulur. Ring şebekelerde sistemin enerji beslemesi birden çok transformatörün birbirine paralel şekilde bağlanması yoluyla yapılır. 

Genelde ring şebekeleri bu şekilde açıklanırlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task