Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Ring Tipi Elektrik Şebekelerinin Avantajları

Konu

#1
Elektrik şebekeleri genelde çeşit çeşitlerdir. Her şebeke tipinin kendine has özellikleri mevcutturç Ring tipi elektrik şebekelerinin özellikleri nelerdir? Ring tipi elektrik şebekelerinin diğer tipteki elektrik şebekelerine göre avantajları nelerdir? Ring tipi elektrik şebekelerinin artıları eksilkeri nelerdir?

- Dallı şebekelere göre daha güvenlidir. 

- Ring şebekelerde besleme birden çok trafo ile yapıldığı için ring içinde bir arıza olması hâlinde; yalnızca arıza olan kısım devre dışı kalarak çok az sayıda abonenin enerjisiz kalması sağlanır. 

- Şebekedeki abonelerin sayısının artış göstermesi sebebiyle hatların akımı taşıyamaması durumunda dallı şebekelerin tam tersine tüm hatların değiştirilmesi gerekir. Bu işlem ise şebekenin yenilenmesi manasına geldiğinden oldukça maliyetlidir.

- Ring içindeki elektrik hatlarının kesitleri her yerde aynıdır. Bu sebeple tesis maliyeti yüksektir. 

Ring tipi elektrik şebekelerinin özellikleri avantajlar dezavantajlaırı genel olarak bunlardır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task