Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Şekillerine Göre Vakum Kalıpları Nelerdir?

Konu

#1
Şekillerine göre vakum kalıpları nelerdir? Şekillerine göre vakum kalıpları nasıl sınıflandırılır? Şekillerine göre vakum kalıpları sınıflandırılırken neye dikkat edilir? Şekillerine göre vakum kalıpları neleri içerir? Şekillerine göre vakum kalıpları kaç tanedir? Şekillerine göre vakum kalıplarından en iyisi hangisidir? Şekillerine göre vakum kalıplarından en üstünü hangisidir? 

- Maçalı vakum kalıplar 

[Resim: Screenshot_14-3.png]

Genellikle dişi kalıba vakumlamanın yapıldığı kalıplar da kullanılır. Vakumla kalıplamada belli bir sıcaklık değerinde ısıtılan plastik levhanın daha kolay ve rijit bir hâlde şekillendirilmesine yardımcı olmak için maçalar kullanılır. Bu tür vakum kalıplarına maçalı kalıplar denir. 


- Dişi kalıpta şekillendirmeli vakum kalıplar 

[Resim: Screenshot_12-3.png]

Isıtılan plastik levhanın dişi kalıp çukurunda şekillendirildiği kalıplardır. Maçalı kalıplar, genelde dişi kalıpta şekillendirmenin uygulandığı kalıplarda uygulanmaktadır. 

- Erkek kalıpta şekillendirmeli vakum kalıplar 

[Resim: Screenshot_13-2.png]

Isıtılan plastik levhanın erkek kalıp çıkıntısı üstünde şekillendirildiği kalıplardır. Bu tür kalıplarda ürüne form daha iyi verilebilmektedir. 

Benzer Konular:

Vakum Kalıp Malzemeleri Nelerdir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kalıp Malzemeleri
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task