Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SI Birim Sistemi Ve SI Birim Sistemi Dönüşüm Tabloları

Konu

#1
Mühendislikte ve diğer bilim ve teknik alanlarında uzmanlaşmanın ilk adımı birim sistemlerinin tanımaktan geçer. Bu açıdan baktığımızda, SI birim sistemi tüm birim sistemleri arasından en temeli oluşturur. Bunun yanında da Amerikan ve İngiliz birim sistemlerini bilmekte fayda vardır. Peki SI birim sistemi nedir? SI birim sisteminin artıkları nelerdir? SI birim sisteminin eksileri nelerdir? SI birim sistemi nerelerde kullanılır?

SI birim sistemi tabloları; Bu tabloları kullanarak herhangi büyüklüğün SI birim sistemindeki karşılığını rahatça bulabillirsiniz.

[Resim: SI.png]
[Resim: sı2.png]
[Resim: sı3.png]
[Resim: SI4.png]
[Resim: sı5.png]Fiziksel büyüklük Bir sistemin ölçülebilir özelliğidir. Yani fiziksel nesnelerin,olayların ve hallerin ölçülebilen özellikleridir. Boyut Fiziksel büyüklüğün ülkelerarası standartlarca kabul edilmiş olan ilişkisini gösteren bir değerdir. Birim Fiziksel büyüklüğün keyfi olarak seçilen ölçü değerini belirler.

SI birimlerinin en temel büyüklük yapan şeyi bu tablolardan da anlayacağını üzere kullanımındaki kolaylıktır.
Son Düzenleme: 01-24-2020, 12:00 PM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task