Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Siemens NX'te Bir Yüzeye Nasıl Fotoğraf Eklenir(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Siemens NX'te bir yüzeye fotoğraf nasıl eklenir? Siemens NX'te bir yüzeye fotoğraf hangi komutla eklenir? Siemens NX'te bir yüzeye fotoğraf eklenebilir mi? Siemens NX'te bir yüzeye fotoğraf ne şekilde eklenir? Siemens NX'te bir yüzeye resim nasıl eklenir? Siemens NX'te bir yüzeye resim hangi komutla eklenir? Siemens NX'te bir resim fotoğraf eklenebilir mi? Siemens NX'te bir resim fotoğraf ne şekilde eklenir? Siemens NX'te Raster Image komutu nasıl kullanılır? Siemens NX'te Raster Image komutuyla resim nasıl eklenir? Siemens NX'te Raster Image komutu ne işe yarar? Siemens NX'te Raster Image komutuyle fotoğraf nasıl eklenir? 

Siemens NX içerisinde parçalar oluştururken, parçaların yüzeylerine belirli komutlarla resim ya da fotoğraflar eklenilebiliyor. Yaptığımız projelerde açıklamalar yapmak veya daha estetik görünümler oluşturabilmek amacıyla bu yöntem sık sık kullanılır. Aşağıda Raster Image komutuyla nasıl fotoğraf veya resim eklenir o anlatılacak.

Siemens NX'TE Raster Image Komutuyla Nasıl Fotoğraf veya Resim Eklenir? 

[Resim: Screenshot_1-32.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf eklemek için ilk önce yeşil okla gösterilen ve Datum Plane'in altındaki küçük açılır pencereye tıklayın.

[Resim: Screenshot_2-28.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf eklemek için karşımıza çıkan bu pencerede yeşil kutucukla gösterilen Raster Image komutunun üzerine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-27.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf eklemek için Raster Image komutunun içerisine girdiğimiz zaman, fotoğrafı ekleyeceğimiz yüzü, yeşil kutucukla gösterilen kısımdan, yeşil okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_4-24.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf eklemek için yüzey seçtikten sonra, yeşil kutucuk ile gösterilen Dosya simgesine tıklayıp, bilgisayarımızdan eklemek istediğimiz fotoğrafı seçelim.

[Resim: Screenshot_5-20.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf eklerken, yeşil oklarla gösterilen kısımlardan mouse ile tutup, fotoğrafı büyütüp küçülterek ve kırmızı okla gösterilen kısımdan fotağrafı sürükleyerek, fotoğrafımızı istediğimiz konuma getirelim.

[Resim: Screenshot_6-15.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf ekleme işlemi sırasında fotoğrafımızın yüzeydeki konumu ayarladıktan sonra, yeşil kutucuğun içerisinde gösterilen kısımdan yeşil okla gösterilen seçenekten fotoğrafın şeffaflığını ayarlayabiliriz. OK veya Apply'a tıklayarak işlemi sonlandırabiliriz.

[Resim: Screenshot_7-13.png]

Siemens nx'te bir yüzeye fotoğraf ekleme işlemini sonlandırdıktan sonra yüzeydeki fotoğraf şekilde görülmekte...

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıda Bulunan HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task