Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Siemens NX'te Doğrusal Çoğaltma(Linear Pattern) Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Siemens NX'te Linear Pattern nedir? Siemens NX'te Linear Pattern nasıl yapılır? Siemens NX'te Linear Pattern hangi komutla yapılır? Siemens NX'te Linear Pattern ayarları nasıl yapılır? Siemens NX'te Linear Pattern komutu hangisidir? Siemens NX'te Linear Pattern nereden açılır? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma nedir? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma  nasıl yapılır? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma  hangi komutla yapılır? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma ayarları nasıl yapılır? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma  komutu hangisidir? Siemens NX'te doğrusal çoğaltma nereden açılır? Siemens NX'te Pattern Feature komutu nedir? Siemens NX'te Pattern Feature ne işe yarar? Siemens NX'te Pattern Feature komutu nasıl kullanılır? 

Siemens NX'te çizim yaptıktan sonra eğer tasarımımız aynı unsurdan belirli bir düzen içerisinde bulunduruyorsa bu unsuru kısa yoldan Pattern Feature komutuyla kısa yoldan çoğaltabiliriz. Aşağıdaki yazıda Siemens NX'te Pattern Featur komutuyla nasıl doğrusal çoğaltma işlemi yapılır anlatılmıştır.

Siemens NX'te Pattern Feature Komutuyla Nasıl Doğrusal Çoğaltma İşlemi Yapılır? 

[Resim: Screenshot_1-37.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yapmak için, ilk önce kırmızı ok ile gösterilen kırmızı kutucuğun içerisindeki Pattern Feature komutunu çalıştıralım.

[Resim: Screenshot_2-33.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yapmak için karşımıza çıkan bu pencerede, çoğaltma yapmak istediğimiz unsuru kırmızı okla gösterildiği gibi seçelim.

[Resim: Screenshot_3-31.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yapmak için kırmızı kutucuk içerisinde gösterilen Layout kısmından kırmızı okla gösterilen Linear seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_4-28.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yapmak için, çoğaltma yapacağımız doğrultuyu kırmızı okla gösterildiği gibi bir kenar olarak seçelim ve kırmızı kutucukla gösterildiği gibi Spacing kısmından gerekli olan seçeneği seçelim;

Count and Pitch: Yapılacak olan çoğaltma işleminde unsurlar arasındaki uzaklığı ve unsur sayısını girdiğimiz seçenek.

Count and Span: Yapılacak olan çoğaltma işleminde unsurlar sayısını ve çoğaltma yapılacak toplam uzunluğu seçeriz.

Pitch and Span: Yapılacak olan çoğaltma işleminde unsur sayısını ve hangi uzunluğa unsur çoğaltması yapılacak onu seçeriz.

[Resim: Screenshot_5-23.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yapmak için aynı şekilde Direction 2 kırmızı okla gösterildiği gibi bir kenarı vektör daha seçip, 2 boyutlu çoğaltma işlemi yapılabilir. Aynı ayarları Direction 1'de olduğu gibi yapabiliriz.

[Resim: Screenshot_6-18.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yaparken seçilen vektör doğrultusunu, Reverse Direction diyerek coğaltma yönünü değiştirebiliriz.

[Resim: Screenshot_7-15.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma yaparken, kırmızı kutucukla gösterilen Symmetric seçeneğini işaretlersek, kırmızı okla görüldüğü gibi iki yöne simetrik çoğaltma yapar. Bu direction 1 ve direction 2 için ayrı ayrı ayarlanabilir.

[Resim: Screenshot_8-10.png]

Siemens NX'te doğrusal çoğaltma işlemini sonlandırmak için en altta bulunan OK veya Apply butonlarına tıklayarak, işlemi sonlandırabiliriz.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task