Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Siemens NX'te Shell Komutu Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Siemens NX'te Shell komutu nedir? Siemens NX'te Shell komutu ne işe yarar? Siemens NX'te Shell komutu nasıl açılır? Siemens NX'te Shell komutu ile ne tür geometriler oluşturulur? Siemens NX'te Shell komutunun amacı nedir? Siemens NX'te Shell komutunun artıları nelerdir? Siemens NX'te Shell komutunun eksileri nelerdir? Siemens NX'te Shell komutunun avantajları nelerdir? Siemens NX'te Shell komutunun dezavantajları nelerdir? Siemens NX'te Shell komutu nerelerde kullanılır? Siemens NX'te Shell komutu ne şekilde kullanılır? Siemens NX'te Shell komutu ayarları nasıl ayarlanır?

Siemens NX'te kutu şeklinde içi boş parçalar oluşturmak için genelde Shell komutu kullanılır ve Shell komutunun kullanımı Siemens NX2te çok kolaydır. Aşağıda anlatıldığı gibi Shell komutunu kullanırsanız, çok basit şekillerden, içi boş, kap benzeri yapılar oluşturabilirsiniz.

Siemens NX'te Shell Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-47.png]

Siemens NX'te Shell komutuyla içi boş geometriler elde etmek için, kırmızı okla gösterildiği gibi Shell komutunun içerisine girelim.

[Resim: Screenshot_2-42.png]

Siemens NX'te Shell komutuyla içi boş geometriler elde etmek için karşımıza açılan bu pencereden kırmızı kutucukla gösterilen kısımdan işimize yarayacak olan aracı seçelim;

Remove Faces, the Shell: Dönüştürülmek istenen geometrinin üzerinde bir yüz seçtirilir ve bir kalınlık değeri girilerek, o yüzü silip içi boş bir kutucuk elde edilir.

Shell All Faces: Üç boyutlu bir katı seçtirilir ve kalınlık değeri girilerek, o üç boyutlu içi dolu geometri, içi dolu bir geometriye çevrilir. 

[Resim: Screenshot_3-39.png]

Siemens NX'te Shell komutuyla içi boş geometriler elde etmek için, kırmızı okla gösterildği gibi üç boyutlu geometrinin üzerinden bir yüz seçelim.

[Resim: Screenshot_4-35.png]

Siemens NX'te Shell komutuyla içi boş geometriler elde etmek için, kırmızı kutucukla gösterilen kısımdan bir kalınlık değeri girerim.

[Resim: Screenshot_5-30.png]

Siemens NX'te Shell komutuyla içi boş geometriler elde etme işlemini alt kısımda bulunan OK veya Apply tuşuna basarak işlemi sonlandıralım.

Yorumlar ve Sorularınızı Aşağıda Bulunan HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task