Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Silindirik(Vals) Freze Nedir?

Konu

#1
Silindirik freze nedir? Silindirik freze nasıl üretilir? Silindirik freze hangi malzemeden üretilir? Silindirik frezede hangi malzemeler üretilir? Silindirik freze makinesinde ne tür parçalar üretilir? Silindirik frezede hangi malzemeler işlenir? 

[Resim: Screenshot_17-4.png]

Adından da anlaşıldığı gibi silindir biçimli olarak yapılır. Dişler çevre dış yüzeyi üstünde olup düz ve helis kanallar şeklindedir. Bir freze çakısının ucundan bakıldığı zaman eğer diş kanalı saat akrebi yönünde bükülerek uzaklaşıyorsa buna “sağ helis”, eğer ters yöne doğru ise buna da “sol helis” denir. Makine parçalarının yüzeylerinin frezelemesinde kullanılır. Helis kanallı frezeler birkaç diş birden kesme yapmış olduğu için düz kanallı freze çakılarına göre daha rahat ve sessiz keser. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Freze Makinelerinde Başlık Nedir? Türleri Nelerdir?

Üniversal Freze Gövdesi
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task