Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Sinter Bantları Nedir? Ne İşe Yararlar?

Konu

#1
Sinter bantları nedir? Sinter bantları ne işe yararlar? Sinter bantları nerelerde kullanılırlar? Sinter bantlarının amacı nedir? Sinter bantlarının kullanım yerleri nerelerdir? Sinter bantlarının kullanımı nasıldır? Sinter bantları nerelerde bulunurlar? Sinter bantlarının şekli nasıldır? Sinter bantlarının işlevi nedir? Sinter bantlarının görevleri nelerdir? 

Sinter bantları (paletler) raylar üstünde hareket eder. Raylar; baş kısımda, orta kısımda ve boşaltma kısmında farklılıklar gösterir. Ayrıca sinter bandının kontrolü bant hızı, yatak derinliği ve hava değişimlerle sınırlandırılmıştır. Yatak derinliği ve fanın çalışmasının iyi ayarlanması gerekir. Sinter makinesinde 80 adet sinter paleti mevcuttur. Sinter harmanı paletler üzerine serilen 25–30 mm yatak malzemesi üzerine 300-400 mm kalınlığında serilir. Palet ızgaraların sağlam durumda olması, seyrek ızgaraların sıkıştırılması, düşen ve yanan ızgaraların yenileriyle değiştirilmesi ve eğilmiş ızgaraların düzeltilmesi sinterin nitelikli çıkmasına büyük katkı yapar. 

Sinter paleti üstünden sinter harmanının taşındığı sistemin hareket hâlinde olduğu kısımdır. Tekerleklerin dış tarafı preste basılmış kapaklar ile kapatılmıştır. Kapaklarda grasörlükler mevcuttur. Bu gresörlükten tekerleklere katı yağbasılır. Yağın dışarı çıkmaması için sızdırmazlık bilezikleri konmuştur. Sinter bandı içerisine ızgaraların yerleştirildiği gövdeye dört adet tekerlek yerleştirerek yapılmıştır. Gövde içerisine yerleştirilen ızgaralar üstünde mahmuzlar mevcuttur. Sinter paleti içerisinde yaklaşık olarak 260–290 arasında ızgara bulunur. Tekerlekler sinter paletlerinin raylar üstünde hareket etmesi için konulmuştur. Tekerlekler sürtünmesiz rulmanlarla mile takılır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task