Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Sinter Ham Maddeleri Nelerdir?

Konu

#1
Sinter ham maddeleri nelerdir? Sinter ham maddeleri hangileridir? Sinterleme işleminde hangi maddeler kullanılır? Sinter ham maddelerinden en çok kullanılanı hangisidir? Sinter ham maddeleri kaç tanedir? Sinter ham maddeleri kaç çeşittir? Sinter ham maddelerinden hangileri hangi alanlarda kullanılırlar? Sinter ham maddelerinden kaçı Türkiye'de kullanılır? 

Kok Tozu

Sinter harmanına karıştırılacak kok tozunun 0–30 mm ebadında olması gerekir. Kok tozu sinter harmanında homojen bir biçimde bulunur. Karışım ateşleme fırının altından geçerken tutuşur. Tutuşan kok tozları alttan yapılan hava emişi ile yanarak sinterleşecek malzemelerin süngerleşmesi için gerekli ısıyı sağlar. 

Tufal

Mühim miktarda demir ihtiva ettiği için sinter tesislerinde irileştirilerek değerlendirilir. Demir çelik işletmeleri tesislerinde bazı işlemler yapılması sonucunda birikmiş demir tozlarıdır. 


Toz Cevherler

Mühim miktarda demir ihtiva etmekte fakat toz hâlinde kullanılmamaktadır. Toz cevherler sinter tesislerinde irileştirilerek kullanılır. Kırma eleme tesislerinde eleme yapılması sonucunda elde edilmiş olan 0-10 mm ebadındaki cevherlerdir. 

Kükürtlü Cevherler

Bu tip cevherler direk şekilde yüksek fırınlara şarj edilmemekte, kükürdü asgariye indirildikten sonra kullanılmaktadır. Bu işlem için kükürtlü cevherler 0–10 mm kırılır ve sinterlenir. Kükürt, demir cevheri içerisinde istenmeyen elemanlardan birisidir. 

Sinter Tozu

Eleme yapılması sonucunda sekiz mm’lik tozlar ayrılır. Bu tozlar tekrar sinter harmanına katılarak değerlendirilir Sinterlenmiş olan malzemeler kaba olarak kırıldıktan sonra elenir. Eleme işlemi sıcakken ve soğutulduktan sonra olmak üzere iki aşamada yapılır. .

Baca Tozu

Baca tozu denen bu malzeme, gaz temizleme tesislerinde gazdan ayrılır. Demir ihtiva eden baca tozu sinter harmanı içerisine karıştırılarak değerlendirilir. Yüksek fırınlara tüyerlerden üflenen sıcak hava ile bir kısım reaksiyonlara girip gaz hâlinde süratle yükselir. Bu sırada yanısıra bir takım tozları da sürükler. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 04-28-2020, 09:46 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task