Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Şişirme Atölyesinde Uyulması Gereken Emniyet Kuralları Nelerdir?

Konu

#1
Şişirme kalıp atölyesinde güvenli çalışma için uyulması gereken emniyet kuralları nelerdir? Şişirme kalıp atölyesinde güvenli çalışma için uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir? Şişirme kalıp atölyesinde güvenli çalışma için uyulması gereken güvenlik unsurları nelerdir? Şişirme kalıp atölyesindeki emniyet kuralları nelerdir? Şişirme kalıp atölyesindeki emniyet kuralları nelerdir? 

Bir kimsenin güvenli çalışma alışkanlığını ve titizliğini, eğitim öğretim gördüğü dönemlerde kazanması ve bunu bütün iş yaşamı boyunca devam ettirmesi yalnızca kendisini ilgilendiren bir davranış değil hemde iş yerinde diğer çalışmakta olanların güvenliğini de ilgilendiren bir davranıştır. Şişirme atölyesinde verimli ve sağlıklı bir üretim yapmak için öncelikli olarak bilinmesi ve uyulması gerekli olan emniyet kuralları vardır. Bu kurallar çevremizin, kendimizin güvenliğini sağlamak amacıyla ve makinelerde sağlıklı bir üretim yapabilmek için uyulması gerekli kurallardır. Genel güvenlik ve emniyet kuralları şunlardır: 

- Bilmediğimiz makinelerin ayarlarına, kontrol mekanizmalarına dokunmayınız, çalışmakta olan kısımların içine elinizi, kolunuzu sokmayınız.

- Kılık kıyafetinize dikkat ediniz. İş önlüğü giyiniz. Yırtık ve düğmesiz önlük giymeyiniz. Kolye, künye, uzun saç gibi çalışmanıza engel olabilecek unsurları ortadan kaldırınız. 

- Şişirme makinelerine kalıp bağlarken uygun kaldırma ve taşıma araçlarını seçiniz, kalıbı mümkün olduğu kadar ağırlık merkezinden askıya alınız. 

- Şişirme atölyesinde kullanılan bütün makine, tesis, alet ve avadanlıkları tanıyınız, öğretmeninize danışarak atölye düzenini öğreniniz. 
 
- Atölye aydınlatma ve havalandırmasının standartlara uygunluğunu kontrol ediniz. 

- Şişirme makinesinin temizliğini ve bakımını her yapılan üretimin sonunda yapınız, yağlama sisteminin kontrolünü düzenli yapınız. 

- Makinede çalışırken dikkatli olunuz, dalgınlığın bir kazaya sebep olabileceğini unutmayınız, arkadaşınızla şakalaşmayınız. 

- Kalıbı mengeneye bağlarken uygun anahtarlar, bağlama araçları kullanınız, bağlama kurallarına uygun olarak yeterli sıkılıkta bağlayınız. 

- Şişirme makinesinde kalıp bağlama, sıcaklık ve basınç ayarlarının yapılmasında öğretmeninizle iş birliği yapınız. 

- Makine koruma ve muhafazalarının kontrollerini düzenli şekilde yapınız. 

- Atölyede asılı bulunan güvenlik tedbirleri levhalarındaki açıklamalara uygun davranınız. 

- Kafadan akan sıcak parisona, sıcak bıçağa dokunmayınız. 

- Üretilen ürünlerin depolama ve tasnifini düzgün, kurallara uygun yaparak atölyede dağınıklığa izin vermeyiniz. Toplam kalitede, tertip ve düzenin önemini unutmayınız. 

- Atölyenin tertip ve düzenini sağlayıp temizliğini yapınız. Atölyeyi bir sonraki üretim faaliyetine hazır hâle getiriniz.

- Üretim bittikten sonra makineyi açma-kapama talimatnamesindeki kurallara uygun olarak kapatınız. 

- Atölyedeki enerji dağıtım panosunda bulunan ana şalteri kapatarak enerjiyi kesiniz, soğutma sistemini kapatınız. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 04-23-2020, 09:09 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task