Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Soğuk sac şekillendirme

Konu

#1
Merhaba arkadaşlar
Kontür uzunluğu ne anlama geliyor ?
Cevapla
#2
Farklı anlamlarda kullanılabilir. Aklıma bir şey geliyor ama bunun için nerede ve nasıl geçtiğini bizimle paylaşabilirseniz daha iyi olur. ( İlgili pdf'i atabilir. Ekran görüntüsü alıp yükleyebilirsiniz.)
Cevapla
#3
hocam pdf şeklinde değilde kalıplar için sıvama kontur uzunluğu, delme kontur uzunluğu diye yazmış,form verme kontur uzunluğu diye yazmış tek bir değer şeklinde ben kalıp en-boy olarak düşündüm ama boyu mu almalıyım,eni mi yoksa taslak malzemenin şekil aldıktan sonra ki form boyunu almalıyım bilemedim. ?
PC başında olmadığım için atamadım dosyayı ama anladığım kadarıyla konudan emin olamadığınız için ve burada da bilgi kirliliği yaratmama adına bir şey söylemediniz arzu ederseniz özelden yazabilirseniz en azından tahminlerimizi karşılaştırıp doğru bilgiyi buraya aktarmış oluruz
Cevapla
#4
Yok hocam ben de emin olmadığı görseli görmek istedim. Bazen bazı anlatıcılar farklı anlatabiliyor. Hani kelimeden aklıma gelse direk söylerimde belki notları veya çizimin o tarif edilen kısımlarını görünce hatırlıyorum veya biliyorsam söylerim.
Cevapla
#5
hocam tonaj hesabında çekme dayanımı,kalınlık ve bu değer verilmiş şimdi bakabildim ama anlayamadım neyi kastettiğini
Cevapla
#6
(11-13-2020, 02:11 PM)Rakoto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)hocam tonaj hesabında çekme dayanımı,kalınlık ve bu değer verilmiş şimdi bakabildim ama anlayamadım neyi kastettiğini

İşte onu sordum hocam görseli soruyu atarsanız iyi olur.
Cevapla
#7
Hocam soru veya görsel yok sadece tonaj hesabı var ve dediğim değerler verilmiş benim anlattığım gibi
Cevapla
#8
Hocam yok bilmiyorum ya, internette bile bi bilgi yok ki yorumlama yapalım. Hocanız ne yapıyor lügata yeni kelime mi sokmaya çalışıyor. İstenilen maksimum uzunluk olabilir mi ?
Örneğin X parçayı maksimum kaç uzunlukta delebiliriz ?(Biraz salladım)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task