Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Duyuru: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyen ziyaretçilere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır. Yakın zamanda sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Soğutma Cihazları(Klima, Buzdolabı) Ana Elemanları

Konu

#1
Günlük hayatımızda çok fazla şekilde yararlandığımız ve farkında olmasak da hayatımızı çok kolaşlaştıran soğutma cihazlarında kullanılan ana elemanlar nelerdir?  Bir buzdolabı ve bir klimanın çalışma prensibini oluşturan ana elemanlar nelerdir? Buzdolabı ve kimanın içinde bulunan termodinamik çevrim nedir? Buzdolabının çalışma prensibi nedir? Klimanın çalışma prensibi nedir? Klima ve buzdolabının içinde bulunan ana elemanların çalışma prensipleri- nelerdir?

Bu elemanlar kısaca

- Kompresör 
- Kondenser 
- Kısılma Vanası 
- Evaporatör

1) Kompresör: Soğutma sisteminin en önemli elemanıdır. Soğutucu akışkanı, sisteme gönderen ve sistemden tekrar emen elemandır. 

2) Kondenser: Soğutucu akışkanın ısısını dış ortama attığı elemandır. 

3) Basınç Düşürücü: Gazın basıncını düşüren elemandır. 

4.) Evaporatör: Soğutulan ortamda bulunur, soğutulacak suyun ısısının gaza yüklenerek suyun soğutulduğu elemandır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da