Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Ülkemizde Solidworks programı çok popüler hale gelmiştir. Özellikle makine mühendisliği alanında çalışan veya öğrenim gören herkes adını mutlaka bir kez duymuştur. Peki öyle popüler hale gelen bu SolidWorks programı nedir?

SolidWorks ABD merkezli olan Dassault Systems firması tarafından ilk olarak 1993 yılında piyasaya sunulmuştur. Program bir CAD(Computer Aided Design) programıdır. Oldukça yenilikçi bir programdır.Sürekli olarak yeni özellikler ve modüller ile yeni sürümleri piyasaya sürülmektedir. Çok kapsamlı ve dolu bir program olmasına rağmen kullanımı ve öğrenmesi de bir o kadar da basittir.Özellikle makine, ürün ve tesisi tasarımlarında tasarımcısına büyük kolaylık sağlar.


SolidWorks; bir CAD programıdır. Bu CAD programı diğer CAD programlarına oranla biraz daha zordur. SolidWorks’ün yenilikçi özellikleri oldukça işlevseldir. Kullanımı oldukça kolay olan ve Windows’a özel üç boyutlu bir tasarım programıdır. Solidworks; her türlü makine, ürün ve tesis tasarımında kullanıcının hızlı ve kolay bir şekilde çizim yapmasına olanak tanır. İki ve üç boyutlu bilgisayar destekli tasarım için kullanılan bir CAD programıdır. 1995 yılından beri geliştirilmekte olan Solidworks programı, Windows işletim sistemleri ile çalışan tarihteki ilk üç boyutlu modelleme programı olma niteliğine sahiptir. Resmi rakamlara göre dünya üzerinde 2 milyondan fazla mühendis ve 165 binden fazla şirket, Solidworks programını kullanıyor. Bu açıdan dünyada en yaygın kullanılan CAD programıdır. Peki SolidWorks kimler kullanır? Solidworks programını mimarlar, mühendisler, dekoratörler, müteahhitler, emlakçılar, grafikerler ve endüstri mühendisleri kullanır. Peki SolidWorks nasıl öğrenebilirim? Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) ile iletişime geçerek Solidworks derslerine girebilir ve Solidworks eğitimi alarak bu programı yetkin bir biçimde kullanabilirsiniz.
Son Düzenleme: 05-23-2019, 08:18 PM, Düzenleyen: mervetufan04.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task