Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Çizilen Parça STEP veya IGES Olarak Nasıl Kaydedilir?

Konu

#1
Solidworks'te bir parça STEP olarak nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça STEP olarak ne şekilde kaydedilir? Solidworks'te bir parça STEP olarak kayıt nasıl yapılır? Solidworks'te bir parça STEP şeklinde nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça STEP dosyası olarak nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça STEP dosyası olarak kayıt nasıl edilir? Solidworks'te bir parça IGES olarak nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça IGES olarak ne şekilde kaydedilir? Solidworks'te bir parça IGES olarak kayıt nasıl yapılır? Solidworks'te bir parça IGES şeklinde nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça IGES dosyası olarak nasıl kaydedilir? Solidworks'te bir parça IGES dosyası olarak kayıt nasıl edilir? 

Genelde bir CAD programında çizilen bir parçanın başka bir CAD programda açılabilmesini sağlayan iki tür dosya tipi IGES ve STEP dosyalarıdır. Bunları Solidworks programında kaydetme işlemini yaparken aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmedktedir. Solidworks üzerinde çizmiş olduğunuz parçayı IGES veya STEP olarak kaydettikten sonra, herhangi başka bir CAD programında(Örneğin SİEMENS NX) bunu açabilirsiniz. Peki Solidworks'te çizilen bir parça STEP yada STEP olarak nasıl kaydedilir? 

[Resim: Screenshot_1-31.png]

Solidworks içinde STEP ya da İGES olarak kayıt yapabilmek için, Solidworks içinde çizilmiş olan parçayı kırmızı okla gösterilen kutucuğun içindeki Kaydet ikonunun yanında gözüken küçük açılır pencere okuna tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-26.png]

Açılan pencerede, kırmızı kutucuk ile gösteriken Farklı Kaydet seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_3-25.png]

Karşımıza çıkacak olan standart kaydetme penceresinden, kaydedilmek istenilen dosya uzantılarının içinden kırmızı kutucukla gösterildiği gibi STEP ya da İGES seçeneklerini seçerek, Solidworks üzerinde çizmiş olduğumuz parçayı STEP ya da İGES olarak kaydedebiliriz. [Resim: Screenshot_4-25.png]

Solidworks'te çizilmiş olan parçayı STEP ya da İGES olarak kayıt işlemini tamamlamak için kırmızı kutucukla gösterilen Kaydet butonuna basarak kayıt butonuna basarak işlemi sonlandıralım. 

Sorularınızı yorumlarda belirtmeyi unutmayın!!!!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

SOLİDWORKS 2017 İNDİR KURULUM CRACK AYRINTILI RESİMLİ ANLATIM

Hazır Pres Makinesi ve Pres Simülasyonu - SolidWorks

Solidworks 2017 Solidsquad Keygen İndir
Son Düzenleme: 04-30-2020, 11:23 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task