Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Kenarlara Radyus Nasıl Verilir(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
SolidWorks'te kenar radyüsü nedir? SolidWorks'te kenar radyüsü nasıl verilir? SolidWorks'te kenar radyüsü hangi komutla verilir? SolidWorks'te kenar radyüsünün amacı nedir? SolidWorks'te kenar radyüsü ayarları nasıl yapılır? SolidWorks'te kenar radyüsü ne şekilde verilir? SolidWorks'te kenar radyüsü ayarları nereden yapılır? SolidWorks'te kenar radyüsü hangi komutla yapılır? SolidWorks'te Radyus komutu nedir? SolidWorks'te Radyus komutune işe yarar? SolidWorks'te Radyus komutu nasıl açılır? SolidWorks'te Radyus komutu nerede bulunur? SolidWorks'te Radyus komutu nasıl kullanılır?

Solidworks'te çizdiğimiz üç boyutlu parçaların kenarlarına radyus yani kenar ovalliği atamamız gerekebilir. Aşağıda Solidworks'te bulunan Radyus komutu nasıl kullanılır, Solidworks'teki Radyüs komutunun ayarları nasıl yapılır anlatılmıştır.

SolidWorks'te Radyüs Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_2-41.png]

Solidworks içerisinde Radyus komutuyla kenar radyüsleri oluşturmak için, kırmızı okla gösterilen Radyus komutunu açalım.

[Resim: Screenshot_3-38.png]

Solidworks içerisinde Radyus komutuyla kenar radyüsleri oluşturmak için Radyus komutuna girdikten sonra ekranın sol kısmında beliren yukarıdaki pencereden, kırmızı kutucukla gösterilen kısımdan istediğimiz radyüs tipini seçelim. Şekillerden, hangi tip radyüs açılacağı açıkça belli olmaktadır.

[Resim: Screenshot_4-34.png]

Solidworks içerisinde Radyus komutuyla kenar radyüsleri oluşturmak için kırmızı oklarla gösterildiği gibi, üç boyutlu geometri üzerinde radyüslemek istediğimiz kenarları seçelim.

[Resim: Screenshot_5-29.png]


Solidworks içerisinde Radyus komutuyla kenar radyüsleri oluşturmak için kırmızı kutucukla gösterdiğimiz kısımdan, oluşturmak istediğiniz radyüsün yarıçapını girelim.

[Resim: Screenshot_6-23.png]

Solidworks içerisinde Radyus komutuyla kenar radyüsleri oluşturma işlemimi tamamlamak için kırmızı okun ucunda gösterilen yeşil yes işaretine basıp radyüs işlemini sonlandıralım.

[Resim: Screenshot_7-20.png]

Solidworks içerisinde Radyus komutuyla oluşturulan kenar radyüsleri...

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task