Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Loft İle Katı Nasıl Oluşturulur(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
SolidWorks'te Loft komutu ile katı nasıl oluşturulur? SolidWorks'te Loft komutu nasıl kullanılır? SolidWorks'te Loft komutu ayarları nasıl yapılır? SolidWorks'te Loft komutu ne işe yarar? SolidWorks'te Loft komutunde profil nasıl seçilir? SolidWorks'te Loft komutu ile ince unsur ayarı nasıl yapılır? SolidWorks'te Loft komutu ile ne tür şekiller elde edilir? SolidWorks'te Loft komutu ile nasıl şekiller elde edilir? SolidWorks'te Loft komutu ile hangi şekiller elde edilir? SolidWorks'te Loft komutunun amacı nedir? SolidWorks'te Loft komutu nasıl kullanılmalıdır? 

Solidworks üzerinde tasarım yaparken, değişken kesitli süpürme işlemleri bolca yapılan bir işlemdir ve yüzey tasarımlarında bolca kullanılan bir şeydir. Değişken kesitli boru çubuk vs. gibi parçalar olutşrmak için Loft komutu solidworks içerisinde bolca kullanılır. Loft komutunun ayarlarını düzgün yaparak çok verimli şekilde Loft komutuyla güzel şekiller oluşturabilirsiniz. Aşağıda Solidworks içerisinde Loft komutu nasıl kullanılır ve ayarları nasıl yapılır onlar anlatılmıştır.

Solidworks'te Loft Komutu Nasıl Kullanılır? Loft Komutunun Ayarları Nasıl Yapılır? 

[Resim: Screenshot_1-10.png]

Solidworks'te loft komutu ile şekil oluşturmak için yeşil ok ve kutucukla gösterilen Loft ile Katı Oluşturma komutuna tıklayalım. 

[Resim: Screenshot_2-10.png]

Solidworks'te loft komutu ile şekil oluşturmak için, Loft komutunun içerisinde yeşil kutucuk ile gösterilen Profiller kısmında, loft katısını oluşturacak profillerin seçimi yapılır. Profiller yeşil oklarla gösterilen ve 3 boyutlu şekil oluşturacak şekilde sıralanmış olması gerekir.
[Resim: Screenshot_3-10.png]

Solidworks'te loft komutu ile şekil oluşturmak için ayrıyeten default profillere siz de kendi oluşturmuş olduğunu profilleri tanımlamak istiyorsanız, yeşil kutucuk içerisinde gösterilen Kılavuz Eğrileri kısmından, yeşil okla gösterilen bir kılavuz eğrisini tanımlayabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_4-8.png]

Artıdan profillerin merkezinden geçen bir merkez çizginiz var ise, bu kısımdan bu merkez çizgiye ait ayarlamaları yapabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_5-6.png]

Solidworks Loft ayarlarına ait buradaki seçeneklerden görülen ayarları isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_7-6.png]

Solidworks Loft komutunun içerisinde bulunan İnce Unsur ayarlarında bulunan Tek Yön, Orta Düzlem ve Çift Yön seçeneklerinden birini seçerek, içi boş bir parça elde edebilirsiniz. 

Tek Yön: Tek yönde bir et kalınlığı girersiniz.

Orta Düzlem: Girdiğiniz et kalınlığı değeri, tam ortadan iki yana eşit olacak şekilde verilir.

Çift Yön: Orta kısımdan her iki yöne farklı farklı et kalınlığı değeri girebilirsiniz.

[Resim: Screenshot_8-4.png]

Solidworks içerisinde oluşturulan objelerin eğrilik durumunu anlamak, düz bir şekilde bakarak zor olabilir. Yüzey eğriliğine sahip oluşturduğunuz objelerin eğrilik durumunu anlayabilmek için, Loft içerisinde bulunan Eğrilik Görünümü seçeneklerinden birini seçerek, Loft ile oluşturmuş olduğunuz eğri yüzeylerin eğrilik durumlarını daha rahat gözlemleyebilirsiniz.

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task