Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Revolve Cut(Döndürme İle Kesme) Nasıl Yapılır(RESİMLİ)

Konu

#1
SolidWorks'te revolve cut komutu nedir? SolidWorks'te revolve cut komutu ne işe yarar? SolidWorks'te revolve cut komutu nasıl kullanılır? SolidWorks'te revolve cut komutu ayarları nasıl yapılır? SolidWorks'te revolve cut komutu ile ne tür geometriler edilir? SolidWorks'te revolve cut komutu ile ne tür parçalar elde edilir? SolidWorks'te döndürme ile kesme komutu nedir? SolidWorks'te döndürme ile kesme komutu ne işe yarar? SolidWorks'te döndürme ile kesme komutu nasıl kullanılır? SolidWorks'te döndürme ile kesme ayarları nasıl yapılır? SolidWorks'te döndürme ile kesme komutu ile ne tür geometriler edilir? SolidWorks'te döndürme ile kesme komutu ile ne tür parçalar elde edilir?

SolidWorks içerisinde geometriler oluştururken bazen oluşturulmuş olan geometrilerin içerisinden malzeme kesmemiz gerekebilir. Solidworks üzerinde oluşturulmuş bir geometrinin üzerine çizilen bir çizimi döndürerek geometriden kesim yapma işlemi aşağıda anlatılmıştır. 

SolidWorks İçerisinde Revolve Cut(Döndürme İle Kes) Komutu Nasıl Kullanılır?

[Resim: Screenshot_1-30.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek katı oluşturmak için, yukarıda yeşil ok ve yeşil kutucuğun içerisindeli Döndürme İle Kesme komutunun üzerine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-26.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek katı oluşturmak için ekranda gösterildiği gibi döndürme için kullanağaımız çizimi, kesilecek geometrinin üzerine çizmek için, geometrinin üzerine yeşil okla gösterildiği gibi bir yüzey seçelim. 

[Resim: Screenshot_3-25.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için, yüzey üzerine gerekli çizimi yapalım ve çizim işlemini bitirelim.

[Resim: Screenshot_4-22.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için oluşturduğumuz çizim tamamlandıktan sonra, yeşil ok ile gösterildiği gibi yaptığımız çizimin hangi eksen etrafında dönerek geometri üzerinde kesme oluşturacağını belirleyelim.

[Resim: Screenshot_5-18.png]


Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için, komutun içerisinde Yön 1 kısmında, kesme işlemi için uygun olan seçeneği seçelim;

Kör: Gireceğimiz açı değerinde kesim işlemi.

Tepe Noktasına Kadar: Başka bir unsur üzerinde seçilecek bir tepe noktasına kadar kesme yap.

Yüzeye Kadar: Seçilecek başka bir unsurun yüzeyine ya da seçilen düzleme kadar döndürerek kesme yap.

Yüzeyden Ötele: Seçilecek başka bir yüzey veya düzlemden itibaren kesim yap.

Orta Düzlem: Çizimin bulunduğu düzlem veya yüzeyi orta düzlem kabul ederek, girilen açı değerini ikiye bölerek iki yönlü bir kesim oluşturma.

[Resim: Screenshot_6-14.png]


Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için yeşil okla gösterilen yerde kaç derece döndürme ile kesim yapacaksınız onun açısını girin.

[Resim: Screenshot_7-12.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için Yön 1 için yaptığınız ayarlamaları yeşil kutucuk ile gösterilen Yön 2 için de yaparsanız, çift yönlü ve farklı özelliklere sahip kesim işlemini tamamlarsınız.

[Resim: Screenshot_8-8.png]

Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için, yeşil kutucuk ile gösterilen Seçili Kontürler kısmından, eğere çizilen çizime ek başka çizimler de eklemek istiyorsanız, bu kısımdan seçebilirsiniz.

[Resim: Screenshot_9-6.png]Solidworks içerisinde Revolve Cut komutunu kullanarak döndürerek kesim yapmak için gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi bir kesim geometrisi elde edebilirsiniz.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Bölümünde Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task