Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Revolve Komutu Nasıl Kullanılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutu nedir? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutu ne işe yarar? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutu nasıl kullanılır? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutunun ayarları nasıl yapılır? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutu nerelerde kullanılır? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutunda ince unsur nedir? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) komutunda Yön 2 nedir? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) hatası nasıl çözülür? Solidworks'te döndürerek katı oluşturma(revolve) nasıl kullanılır? 

Solidworks'te tasarım yaparken, belli bir eksenin etrafında kapalı başka bir çizimin dödürülme işlemş yapılacaksa genelde revolve komutu yani dödürerek katık oluşturma komutu kullanılır. Solidworks'te bulunan revolve komutunun tüm ayarlarını bilirsek, başarılı bir revolve işlemi gerçekleştirmiş oluruz. Aşağıdaki adımlar, Solidworks'te nasıl revolve komutuyla döndürerek katı oluşturulur onlar anlatışmıştır.

Solidworks'te Revolve Komutuyla Nasıl Döndürülmüş Cisimler Oluşturulur? 

[Resim: Screenshot_1-1.png]

Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutuna giriyoruz ve kırmızı kutucukla gösterilen Döndürme Ekseni seçeneğinde uygun olan ekseni kırmızı okla gösterildiği gibi seçiyoruz.

[Resim: Screenshot_2-1.png]
Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutunda bulunan Yön1 seçeneğinde kırmızı kutucukla gösterilen seçeneklerden hangisini kullanacaksak onu seçiyoruz.

- Kör: Girilen bir açıya kadar döndürme işlemini gerçekleştiren eylemdir. Aynı zamanda ekranda bulunan oklarla da döndür işlemine izin veren seçenektir.

- Tepe Noktasında Kadar: Solidworks ekranında bulunan herhangi bir unsurun seçilen tepe noktasına değene kadar dödürme işlemini gerçekleştiren komuttur.

- Yüzeye Kadar: Solidworks ekranında bulunan herhangi bir unsurun yüzeyine kadar döndürme işlemini yapan seçenektir.

- Yüzeyden Ötele: Solidworks ekranında seçilen bir yüzeyden itibaren döndürme işlemini başlatır. 

- Orta Düzlem: İki taraflı döndürme işlemi yapar. 

[Resim: Screenshot_3-1.png]

Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutu için kırmızı kutucukla gösterilen kısımdan bir açı değeri girilerek, kaç derece revolve edilsin o ayarlanır.

[Resim: Screenshot_4-1.png]

Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutunda bulunan ve kırımızı okla gösterilen Yön2 seçeneği için de yukarıdaki ayarları yaparak, çift yönlü fakat ayrı özelliklere sahip revolve işlemi yapabilirsiniz.

[Resim: Screenshot_5-1.png]


Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutundaki kırmızı kutucukla gösterilen İnce Unsur seçeneği ile, revolve işlemine ekstra kalınlık katmak için de kullanılabilir.


[Resim: Screenshot_6-1.png]
Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutundaki kırmızı kutucukla gösterilen Seçili Kontürler kısmından da hangi alan seçilmiş olan eksen etrafında döndürülsün o seçilir. 

[Resim: Screenshot_7-1.png]

Solidworks'te Revolve(Döndürerek Katı Oluşturma) komutu işlemi sonunda oluşturulmuş geometri...

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task