Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Sınır İle Katı Oluşturma Komutu Kullanım(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu nedir? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu ne işe yarar? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu nasıl kullanılır? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu ile ne tür parçalar üretilir? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu ile hangi tür parçalar oluşturulur? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu ile ne tür şekiller oluşturulur? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutu ile nasıl şekiller oluşturulur? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutunde ince unsur nedir? SolidWorks'te sınır ile katı oluşturma komutunun kullanımı nasıldır? 


Solidworks içerisinde bulunan Sınır İle Katı Oluşturma komutu, farklı düzlemler arasında bulunan çizimlerin arasında bir katı profilin oluşturulmasını sağlar. Sınır İle Katı Oluşturma komutu sayesinde, estetik güzel şekiller elde edebilirsiniz. Aşağıda anlatılan Solidworks Sınır İle Katı Oluşturma komutunun kullanımı ile bu komutu çok rahat kullanabilirsiniz.

SolidWorks'te Sınır İle Katı Oluşturma Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-16.png]

Solidworks'te Sınır İle Katı Oluşturma komutunu kullanırken, ilk önce kırmızı okun ucunda kırmızı kutucukla gösterilen Sınır İle Katı Oluşturma komutunu çalıştıralım.

[Resim: Screenshot_3-14.png]

Solidworks'te Sınır İle Katı Oluşturma komutunu açtıktan sonra, mavi kutucukla gösterilen Yön 1 kısmında, mavi ve yeşil oklarla gösterildiği gibi farklı düzlemlerde bulunan geometrileri seçelim. 

[Resim: Screenshot_4-11.png]

Solidworks'te Sınır İle Katı Oluşturma komutunun içerisindeki İnce Unsur ayarını aktif ederek, içi dolu bir cisim değil, sınır tabaka bulunduran ve girilen kalınlıkta bir cidar kalınlığı bulunan cisimler oluşturulabilir.

[Resim: Screenshot_6-8.png]

Solidworks'te Sınır İle Katı Oluşturma komutunun içerisinde bulunan Eğrilik Görünümü kısmından ise, normal bakışta eğriliğini çıkaramadığımız cisimlerin eğriliklerini anlamamızı sağlayacak araçlar bulunur. Örneğin Zebra Görünümü seçildiğinde, yeşil okla gösterildiği gibi eğrilikler gösterilir.

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtin!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task