Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Standart Vida ve Civata Delikleri Nasıl Açılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri nasıl açılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri hangi komutla açılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri ne şekilde açılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri açarken hangi komut kullanılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri açan komut nasıl kullanılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri Delik Sihirbazı ile nasıl açılır? SolidWorks'te standart civata ve vida delikleri açmak için Delik Sihirbazı nasıl kullanılır? SolidWorks'te Delik Sihirbazı nasıl kullanılır? SolidWorks'te Delik Sihirbazı komutu nasıl kullanılır?

Solidworks içerisinde projelerle çalışırken, standart ölçülerde olan delikler ve civata vida delikleri açmak zorunda kalırız. Solidworks tarafından hizmete sunulan Delik Sihirbazı adlı komut kullanılarak, bu hazır delikleri ve standart delikleri parçalarımızın üzerinde istediğimiz konumlarda açabiliriz. Delik Sihirbazı komutu aşağıda anlatıldığı gibi kullanılabilir.

SolidWorks'te Delik Sihirbazı Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-25.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için, kırmızı ok ve kutucuk ile gösterilmiş olan Delik Sihirbazı komutuna tıklayalım.

[Resim: Screenshot_2-22.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için Delik Sihirbazı komutuna girdikten sonra, kırmızı kutucukla gösterilen kısımdan, açmak istediğimiz vida deliği tipini seçelim.

[Resim: Screenshot_3-21.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için, kırmızı okla gösterilen kısımdan, hangi standart sistemine ait vida şeklini kullanacak isek, açılan listeden onu seçebiliriz.

[Resim: Screenshot_4-18.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için standart sistemini seçtikten sonra, kırmızı okla gösterilen kısımdan, vida tipini seçebiliriz.

[Resim: Screenshot_5-15.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için Delik Spesifikasyonları kısmından kırmızı okla gösterilen kısımdan seçilen deliğin tipine göre gelen standart boyutlardan birini seçebiliriz.

[Resim: Screenshot_8-6.png]

Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açmak için Tip sekmesinde tüm bu ayarlamalar yapıldıktan sonra, kırmızı kutucukla gösterilen Konumlar sekmesinde, deliklerimizi yerleştireceğimiz konumlar, kırmızı okla gösterildiği gibi seçilir ve işlem komut penceresinin üzerinde bulunan Yeşil Yes işaretine basılarak işlem sonlandırılır. 

[Resim: Screenshot_9-4.png]


Solidworks'te standart vida ve civata delikleri açma işlemi sonlandırdığımızda karşımıza çıkan şekil ortada... 

Yorumlarınızı ve Sorularınızı HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da