Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SolidWorks'te Süpürme Kesim(Sweep Cut) Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
SolidWorks'te sweep cut nedir? SolidWorks'te sweep cut nasıl yapılır? SolidWorks'te sweep cut hangi komutla yapılır? SolidWorks'te sweep cut ile ne tür parçalar oluşturulabilir? SolidWorks'te sweep cut ile ne tür geometriler oluşturulur? SolidWorks'te sweep cut'ın amacı nedir? SolidWorks'te süpürme kesim nedir? SolidWorks'te süpürme kesim nasıl yapılır? SolidWorks'te süpürme kesim hangi komutla yapılır? SolidWorks'te süpürme kesim ile ne tür parçalar oluşturulabilir? SolidWorks'te süpürme kesim ile ne tür geometriler oluşturulur? SolidWorks'te süpürme kesim'in amacı nedir? 

Solidworks içerisinde bulunan bir geometri içerisine, belirli bir profilin belirli kıvrımlı bir yol üzerinde bir geometriyi kesmesi gereken durumlar oluşabilir. Aşağıda Sweep Cut yani Süpürme ile Kesim komutuyla nasıl bu tür unsurlar oluşturulabilir o anlatılacak.

SolidWorks'te Kıvrımlı Kes Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-35.png]

Solidworks'te kıvrımlı kes komutuyla kesim yapabilmek için, bir profilin ve bir yolun, geometrinin içerisinde oluşturulmuş olması lazımdır. Ardından kırmızı okun ucunca gösterilen Kıvrımlı Kes komutuna girerek işlemleri başlatabiliriz.

[Resim: Screenshot_2-31.png]

Solidworks'te kıvrımlı kes komutuyla kesim yapabilmek için kırmızı ok ile gösterildiği şekilde profili seçelim ve yeşil ok ile gösterildiği şekilde profilin geçeceği yolu seçelim.

[Resim: Screenshot_3-30.png]

Solidworks'te kıvrımlı kes komutuyla kesim yapabilmek için gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra yeşil ok ile gösterilen Yes işaretine basıp işlemi sonlandıralım.

[Resim: Screenshot_4-27.png]

Solidworks'te kıvrımlı kes komutuyla kesim yaptıktan sonra oluşan geometri şekildeki gibi olur.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdaki HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task