Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

SollidWorks'te Boyutlandırma(Scale) Nasıl Yapılır(Resimli Anlatım)

Konu

#1
Solidworks'te çizilen parça nasıl boyutlandırılır? Solidworks'te çizilen parça ne şekilde boyutlandırılır? Solidworks'te çizilen parça boyutlandırma komutu nereden açılır? Solidworks'te çizilen parça nasıl scale edilir? Solidworks'te çizilen parça scale komutu nereden açılır? Solidworks'te çizilen parçanın scale'i nasıl yapılır? Solidworks'te çizilen parça nasıl boyutlandırılır? Solidworks'te çizilen parçanın boyutlandırılması hangi komutla yapılır? Solidworks'te çizilen parçanın boyutlama komutu nereden açılır? Solidworks'te çizilen parça nasıl büyütülür? Solidworks'te çizilen parça nasıl küçültülür? Solidworks'te çizilen parça nasıl büyütüp küçültülür? Solidworks'te Ölçek komutu nereden açılır? 

Teknik resimlerin katı modellemesi yapılırken CAD programlarında kullanılan Ölçeklendirme, Boyutlandırma, Scale komutları çok önemlidir. Bu komutlar kullanılarak, teknik resimdeki ölçülerden yararlanılarak katı model oluşturulur ve en sonda scale ya da ölçeklendirme komutuyla, teknik resimdeki ölçeği kullanarak son boyutlandırma yapılabilir. Peki solidworks'te scale ya da ölçek nasıl yapılır? 

[Resim: Screenshot_5-23.png]

Solidworks'te ölçeklendirme ve boyutlandırma işlemi yapmak için, ekranın köşesinde bulunan Solidworks simgesinin üzerine mouse'u getirdikten sonra açılan pencerede, kırmızı kutucukla gösterilen Ekle seçeneğine tıkladıktan sonra, yine açılan pencereden kırmızı kutucukla gösterilen Unsurlar seçeneğine tıklayalım.

[Resim: Screenshot_6-24.png]

Açılan pencereden Ölçek seçeneğinden, Soldworks'te çizilen bir parçanın ölçeklendirme işlemini gerçekleştirmeye yarayan Ölçek komutunu açabiliriz. 

[Resim: Screenshot_7-22.png]

Ölçek komutu açıldıktan sonra, Nerenn etrafında ölçeklendirme yapılacaksa onu seçiyoruz ve alttaki kutucuğa Ölçek değerini giriyoruz. Parçayı da seçip Yeşil Yes işaretine tıklayarak, Solidworks'te çizilmiş olan bir parçanın ölçeklendirme işlemini tamamlıyoruz.

Sorularınızı YORUMLARDA belirtmeyi unutmayınız!!!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task