Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Tamburlu Karıştırıcılar Nasıl İşletilir?

Konu

#1
Tamburlu karıştırıcı nedir? Tamburlu karıştırıcı ne işe yarar? Tamburlu karıştırıcının amacı nedir? Tamburlu karıştırıcı nerelerde bulunur? Tamburlu karıştırıcı nasıl kullanılır? Tamburlu karıştırıcı nasıl işletilir? Tamburlu karıştırıcıyı kim kullanır? Tamburlu karıştırıcının işletilmesi nasıl olur? Tamburlu karıştırıcının işletimi nasıl olur? Tamburlu karıştırıcının amacı nedir? 

Karıştırıcı tamburlar çalıştırılırken dikkat edilmesi gerekli olan hususlar vardır. Bunlar:

Harman nemlendirme tertibatı kontrol edilerek suyun devamlı verilmesi sağlanmalıdır. Karıştırıcı aşırı yüklendiğinde şutlar tıkanabilir. Şutlar tıkanırsa karıştırıcı durdurulup yükleme ayarlanmalıdır.  Tamburlu karıştırıcı durduğunda su kesilmelidir. Su kesilmesi durumunda da tambur hemen durdurulmalıdır. Tamburlu karıştırıcılarda yükleme ve boşaltma şutları kontrol yapılmalıdır. 

Tamburlu karıştırıcı çalışırken yükleme ve boşaltma şutlarının, çember dişli muhafazasının ve hareketsiz kısımların dönen tambur gövdesine değmemesine özen gösterilmelidir.. Değme neticesinde aşınma olabilir. 

Taşıyıcı ve kılavuz yatakların yuvarlanma yüzeylerinin sağlamlığı ve akslara tespit durumu kontrol yapılmalıdır. 

Bandajların tambur gövdesine tespit durumu, bandajların bütün yuvarlanma yüzeyleri ile rollere temas etmesi bandaj ve rollerin aşınma durumlarının kontrol edilmesi gerekir. 

Genel vibrasyona meydan vermemek için tambur duvarlarına 110-150 mm kalınlığından fazla harman yapışmasına; taşıyıcı kılavuz rollerin, kavrama dişlilerinin harmanla dolmasına müsaade edilmemelidir. 

Tamburlu karıştırıcıların bağlantı kaplinleri, dişli kavramalar, rulmanlar, cıvatalı ve kamalı bağlantılar kontrol edilerek bağlantılarda gevşeme ve kopmalar giderilmelidir.

Çember dişli muhafazası kontrol yapılmalıdır. 

Tamburlu karıştırıcı mekanizmalarının, sürtünen kısımlarının yeterli miktarda yağın gidip gitmediği ve yağlamanın yapılıp yapılmadığı kontrol yapılmalıdır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 04-23-2020, 09:37 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task