Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Tek Sütunlu Planya Tipi Freze Tezgahları

Konu

#1
Freze tezgahlarını envai çeşidi piyasada mevcuttur ve bu freze tezgahlarının bir türü de tek sütunlu planya tipi freze tezgahıdır. Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahı nedir? Tek sütunlu planya tipi freze tezgahları nerelerde kullanılır? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahının avantajları nelerdir? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahlarının dezavantajları nelerdir? Tek sütıunlu planya tipi freze tezgahının artıkları ve eksileri nelerdir?

Kesicinin bağlandığı kısımlara “başlık” denir. Başlık konsol üstünde ileri geri el ile veya otomatik olarak hareket eder.  Endüstrinin ağır sanayide kullanılan büyük hacimli tezgâhlarıdır . Makine, inşaat makinaları ve motor gövdelerinin seri olarak frezelenmesinde kullanılır. Tezgâh tablanın bir tarafının açık, yani büyük parçaların taşınarak kolayca bağlanmasında ve işlenmesinde pratik ve ekonomik olması sebebiyle kullanılan tezgâhlardır. İşleme göre bir veya birden çok kesici kullanılabilir Bu tezgâhların tablasına bağlanan iş parçaları, tabla ile beraber hareket eder. Freze çakısı ise tablanın yan tarafındaki sabit sütun üstündeki konsolda bulunur. 

Genel anlamıyla Tek Sütunlu Planya Tipi Freze Tezgahları bu şekilde anlatılabilir. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task