Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Teknik Resimde Bir Doğruya Nasıl Dikme İndirilir ve Çıkılır?

Konu

#1
Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan nasıl dikme inilir? Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan nasıl dikme çıkılır? Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan nasıl dikme indirilir? Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan nasıl dikme çıktırılır? Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan elle nasıl dikme inilir? Teknik resimde bir doğruya üzerindeki bir noktadan elle nasıl dikme çıkılır? 

Dikme çıkmak: B noktası merkez olmak üzere bir yay çizilerek. C noktası bulunur. Pergel, C noktasına batırılıp aynı yarıçaplı ikinci bir yay çizilir. Bulunan D noktası ile C noktası birleştirilerek uzatılır. DE=DC alınır. E noktası ile B noktası birleştirilir. EB istenilen dikmedir.

[Resim: Screenshot_6-20.png]


Dikme inmek: P noktası merkez olmak üzere bir yayla AB doğrusu kestirilir. Bulunan C ve D noktaları merkez olmak üzere eşit yarıçaplı iki yay çizilerek E noktası bulunur. E ve P noktaları birleştirilir. EP istenilen dikmedir. 

[Resim: Screenshot_5-19.png]Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Teknik Resim Kağıtları Nasıl Katlanır? Kağıt Tipleri Nasıl Katlanır?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task