Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Termoplastik Borular

Konu

#1
Termoplastik Borular nerede kullanılır? Termoplastik Borular'ın amacı nedir? Termoplastik Boru nedir? Termoplastik Borular hangi tesisat tiplerinde kullanılırlar? Termoplastik Borular'ın hammaddesi nedir? Termoplastik Borular tesisatta nasıl kullanılmalı? Termoplastik Borular ve tesisat ilişkisi nedir? 
Termoplastik boruların avantajları nelerdir? 

Boru ve bağlantı parçalarının ham maddesi “polipropilen” olup; ısıya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu sebeple konutlar ve konut dışı tesisatlarda ve sanayi kuruluşlarında, tarımda sıcak ve soğuk su tesisatlarında, pis su ve atık su tesislerinde kullanılırlar. Montajı diğer borulara göre daha basit olup; montaj işlemi, galvanizli borulara nazaran çok kısa sürmektedir. Kısa parçaların birbirine eklenebilmesi ile fire verme durumu diğerlerine göre daha azdır. Dış çaplarına göre adlandırılır. Çapları mm olarak 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63 ve 75 şeklindedir.

Folyolu PPRC(Polipropilen Random Copolymer) borular, özellikle kalorifer tesisatlarında ve sıhhi tesisatlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Borunun üstünde kullanılan alüminyum folyo, borunun ısıl genleşme katsayısını düşürerek ısıdan doğan sarkmaların önüne geçmektedir. Deliksiz alüminyum folyo kullanıldığı için sisteme oksijen geçirmez. Dolaysıyla kazan ve radyatörün ömrü uzar. PPRC boruların galvanizli borulara göre avantajları; 


- Fiziksel ömrü çok yüksek, 

- Isı geçirgenliği daha düşük, 

- Ekleme işlemi ve tesisatı daha hızlı, 

- Ek noktaların sızdırmazlığı daha güvenilir, 

- Kimyasallara dayanımı daha yüksek, 

- Suyun tadını bozmaz , 

- Koku yapmaz, 

- Kanserojen değildir.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Temiz Su Tesisatı Nedir, Temiz Su Tesisatı Nasıl Olmalı?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task