Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Tesisatta Boyler Hesabı

Konu

#1
Tesisatta Boyler hesabı nedir? Tesisatta Boyler hesabı nasıl yapılır? Tesisatta Boyler hesabı nelere göre yapılır? Tesisatta Boyler hesabının formülü nedir? Tesisatta Boyler hesabı neyi gösterir? Tesisatta Boyler hesabı ne anlama gelir? 

Boyler ısıtıcılarında, kazanda elde edilen sıcak su, kızgın su veya buhar kullanılarak çeşitli ortamlarda kullanılacak olan su ısıtılır. Genelde Boylerler; 

1- Tek cidarlı 

2- Çift cidarlı olarak sınıflandırılırlar. 

Çift cidarlı boylerde ısıtıcı akışkan iki cidar arasında kalan dış gömlekte dolanır. Isıtıcı akışkan basıncının düşük olduğu uygulamalarda kullanılır. Boyler imalatları standart olduğundan bulunan hacme en yakın standart boyler seçilir. Isıtma devresi hesabında belirlenen depo hacmi kadar suyun 2 saatte 10ºC tan 60º C sıcaklığa kadar ısıtılacağı esas alınmalıdır. Boyler hacmi için; İlk aşamada her aygıt ve donanıma ait ani gereksinimler belirlenir ve kat sayısı ile çarpılır. Daha sonra bunlar toplanarak toplam ani ihtiyaç bulunur. Aşağıdaki formül kullanılarak ortalama ihtiyaç bulunur. Tek cidarlı boylerlerde ise ısıtıcı akıştan basıncı yüksek olan buhar veya kızgın su kullanılıp; kullanım suyunu ısıtmak için boyler içine serpantin döşenir ve kullanım suyu böyle ısıtılır. Gerekli boyler hacmi sıcak su ihtiyacı ile belirlenir sıcak su ihtiyacı, bir depolama faktörü ile çarpılarak boyler hacmi bulunur. 


Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Vanalar ve Vana Çeşitleri Nelerdir?

Tesisatte Kontrosomun ve Körtapa Nedir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da