Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Konu

#1
Tesisatta kullanılan hidrofor nedir? Tesisatta kullanılan hidrofor nasıl kullanılır? Tesisatta kullanılan hidrofor ne işe yarar? Tesisatta kullanılan hidrofor nasıl çalışır? Tesisatta kullanılan hidroforun çalışma prensibi nedir? 

Şebeke suyu basıncının yeterli gelmediği yüksek katlı binalarda suyun basınçlandırılması hedefiyle hidrofor kullanılır. Hidrofor için kat ve bina ihtiyacına göre su deposu, hidroforun çalışma kapasitesine göre elektrik hattı(trifaze veya monofaze), hidrofor motoruna kumanda etmek için elektrik panosu ve pano içinde W otomat, kontaktör, termik, ya da motor koruma rölesi ve on/off anahtarı olmalıdır.  Bir hidrofor alacağınız zaman öncelikli olarak kaç daireye su basacağını, hidroforun montaj yapılacağı yer ile kat ya da katlar arasında ne kadar mesafe olacağı, yatay ya da dikey gidecek boruların uzunluğu, suyun yol alacağı mesafedeki sürtünme payı çok iyi hesaplanmalıdır. 

[Resim: Screenshot_1-1.png]

Ayrıca Depo suyunu kontrol etmek ve depoda su bitmesine yakın hidroforu devreden çıkartacak su seviye kontrol flatörü gereklidir. 1 Atü den 8-10 Atü yüksekliğe ve 1 daireden 150 daireye kadar su basabilen hidrofor modelleri mevcuttur. Tek ve çok pompalı hidroforlar villa, apartman ve siteler, hastane, okul ve iş merkezi otel, sosyal tesis, tatil köyleri, bahçe, park, sera ve çiftliklerin içme ve kullanma, proses sulama ve yangın söndürme sularının ekonomik, konforlu, güvenilir ve istenen bir düzeyde basınçlandırılmasında kullanılır. Su depolarına bahçe kuyularına bağlanabilir 25 mt derinlikten emiş yapabilen çift emişli modelleride mevcuttur. 

Benzer Konular:

SLinkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Tesisatta Sıcak Su İhtiyacı Hesabı
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da