Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Tesisatta Kullanım Sıcak Suyu

Konu

#1
Tesisatın sağlıklı olabilmesi için kullanım soğuk suyunun yanında kullanım sıcak suyunun da çok sağlıklı bir şekilde bina içinde tasarlanması elzemdir. Kullanım sıcak suyunun iyi olması için aşağıdaki özelliklerin tesisatı tasarlanan kullanım sıcak suyunun sağlaması gerekir. Peki kullanım sıcak suyunun tesisattaki özellikleri neler olmalıdır? Tesisatta kullanım sıcak suyu nedir?

- Tanka dönüş suyu sıcaklığı ise minimum 50 derece olmalıdır. 

- Sıcak su tankları üstünde bir boşaltım hattı bulunmalıdır ve tanklar belli periyotlarda (3 ayda bir) boşaltılarak, dipte oluşan çamur tortusu ile tank çeperlerinde oluşan kireç ve tortu temizlenmelidir . 

Sirkülasyon pompa yedekleri, sürekli çalışmaz durumda bırakılmamalıdır. Haftada bir pompalar dönüşümlü kullanılmalıdır.

- Sıcak su tanklarının iç yüzeyleri, kir tutmayan ve temizlenebilen bir malzemeyle kaplanmalıdır. 


- Tüm sıcak su boruları izole edilmelidir. 

Genel olarak kullanım sıcak suyu, bu tür şeyleri sağlayabilmelidir tesisatta.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task