Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Tesisatta Sıcak Su İhtiyacı Hesabı

Konu

#1
Tesisatta sıcak su tesisatı nasıl yapılır? Tesisatta sıcak su tesisatı nedir? Tesisatta sıcak su tesisatı formülleri nelerdir? Tesisatta sıcak su tesisatı tabloları nelerdir? Tesisatta sıcak su tesisatı ne şekilde yapılır? Tesisatta sıcak su tesisatı ihtiyacı hesabı nasıl yapılır? 

Konutlarda sıcak su sıcaklığı 30 – 60 ºC arasında değişir. Eğer endüstriyel mutfak ve çamaşırhane sisteme yük getiriyorsa bu sıcaklık arttırılabilir. Standart olarak kullanma suyu sıcaklığı 60º C olarak nitelendirilir ve hesaplamalarda bu değer esas alınır. Sistemde kullanma yerlerin hepsinin aynı anda çalışma olasılığı düşük olduğundan merkezi sistemlerde sıcak su ihtiyacı toplam ani sıcak su gereksiniminin kullanma eş zaman faktörü ile çarpılması ile belirlenir. 

[Resim: Screenshot_4-12.png]

Üniversal bir hesap yöntemi belirlemek hedefiyle verilen çeşitli standart tüketim değerleri arasında çeşitli kaynaklar arasında farklılıklar görülmektedir. Aşağıdaki çizelgede çeşitli kullanım yerleri için farklı kaynaklarda rastlanılan en düşük ve en yüksek 60ºC su sıcaklığında saatlik ani su ihtiyaç değerleri verilmiştir. 

Benzer Konular:

Isı Transferinde Farklı Dalgaboylarında Işınım Yayma Gücü


Elektrikli Şofben Nedir?


Pilotsuz Şofben Nedir? Pilotsuz Şofbenler Nasıl Çalışırlar?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task