Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Torna Tesviyesi Nedir?

Konu

#1
Her türlü parçanın üretimini ve şekillendirmesini yapan bu kişiler titiz işlemler ile metale istedikleri her türlü şekli verebilmektedirler.
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak ve yardım alacak bir kişi bulmak isteyen herkes bu yazıda bulunan ustamgeliyor önerilerinden faydalanabilirler.
Günümüzde özelikle sanayi alanında parça üretimi konusunda çok önemli bir yeri olan torna işlemleri özellikle ana üretim kuruluşlarına parça üretilmesi için hayati bir önem taşımaktadır. Akıllara gelen her türlü metal üretim alanında alt yapı destekçisi olarak kullanılmakta olan bu alan farklı ebatlarda ürünlerin üretilmesi için kullanılmaktadır. Çok farklı ekipmanların kullanıldığı bu alanda özellikle kullanılan tezgâhlar veya kesme uçları çok önemlidir. Her ne kadar arka planda kalsalar bile aslında torna işlemleri yapan kişi veya kurumlar her zaman için sanayi dünyasının baş aktörleri olarak görülmektedirler.

[Resim: 00j5DD.jpg]

etal ile üretim yapılan tüm alanlarda kullanılan her türlü parçalarının üretimini ve şekillendirmesini yapan bu kişiler çok titiz işlemler ile metale istedikleri her türlü şekli verebilmektedirler. Bu alanda kullanılmakta olan makinelerde öncelikle metal parçalarını sabitlemek ve hareket etmelerini engellemek için çok güçlü bir sıkıştırıcı yer almaktadır. Daha sonra makineyi kullanan kişiler özel başlıklar takılan ekipmanların metale verilecek olan şekle göre hareket ettirmekte ve istenen sonucu almaktadırlar.
Torna Tesviye İşlemleri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?
Günlük hayatta kullandığımız tüm metal ürünler hakkında bu tip işlemler yapılabildiği gibi aynı zamanda çok daha büyük çaplı metallerin şekillendirilmesi de büyük çaplı torna tezgahları ile mümkün olabilmektedir. Bu ekipmanları kullanacak olan kişiler mutlaka konu hakkında deneyimli ve bilgili kişiler olmalıdır. Özellikle torna kullanımı hakkında eğitimi olan ve daha önce bu alanda işlemler yapmış olan kişilerden yardım almak her zaman için çok önemlidir. Şu an da özellikle lise dönemlerinde meslek liselerinde torna tesviye adı ile kurulmuş olan bölümler insanlara bu alanda meslek kazanma olanağı sunabilmektedir


Torna İşlemleri Ne Tür Ekipmanlar İle Yapılmaktadır?
Özellikle torna tezgahı kullanmak ve bu alanda kullanılan diğer ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olmak her zaman için daha başarılı işlemler yapılabilmesi için çok önemlidir. Her ne kadar gelişen teknoloji ile artık bu alanda manuel işlemlerden çok bilgisayar destekli CNC torna tezgahları ile kullanılsa bile yine de bu makineleri yönlendirecek olan kişilerin de ciddi bir torna bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.  Manuel tezgahlarda insanlar tüm ayarlamaları kendileri yapmakta ve özellikle kesici başlıkları da kendileri yönlendirmektedirler.
Aynı zamanda teknik resimleri doğru bir şekilde okumak ve parçalar doğru bir şekilde şekil vermek çok büyük bir dikkat gerektirmekteydi. Anca bilgisayar destekli tezgahlarda teknik resimler elektronik ortamda makine hafızasına atılmakta ve tüm ekipmanlar otomatik olarak yönlendirilip istenen şekil kısa zaman içinde elde edilmektedir. Bu sebeple özellikle gelişmiş sanayi kurumların seçimlerini bu tarz makinelerden yana kullanarak hem insan gücünü minimize etmekte hem de hata payını sıfıra indirmektedirler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task