Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Tornalama İşlemi

Konu

#1
Merhabalar, tornalama işlemi hakkında bir sunum ödevi hazırlıyorum. İş parçasının ve kesici takımın tezgaha bağlanması hakkında bilgi verir misiniz acaba? Ekstra konu başlıklarını da ekledim, cevap vermek isterseniz çok memnun olurum.
Cevapla
#2
Öncelikle neye ekstra konu başlıkları eklediniz anlamadım.

Kesici takımın bağlanması önemli bir konudur. Parça üzerinde gerçekleşen tüm eylemler bu kesici tarafından gerçekleştirilir. Sana özet olarak söyleyeyim ki uzun cümleler kurmak size kalsın. Bildiğin gibi Torna tezg. tornalama işlemi yapılmaktadır. Tornada tüm işlemler çaptan ve uzunluktan yapılmaktadır. Kesici takım yüksekliği bağlanan ,açısı gibi etkenler çok önemlidir. Bunları yanlış yaptığınızda titreşim artacak, parçada meme bırakacak ve yüzey kalitesini etkileyecektir.

Tornalama diyerek konuyu dar tutmuşsunuz ama bağlanma konusunda ;
CNC'de Taret/Magazin denilen kesici takımların takıldığı alana takılır.
Universel tezgahlarda ise elle araba dediğiniz kesimde kesici takıma ait bir alan vardır oraya takılır.
Cevapla
#3
(04-27-2020, 04:12 PM)Hasan AYTAÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Öncelikle neye ekstra konu başlıkları eklediniz anlamadım.

Kesici takımın bağlanması önemli bir konudur. Parça üzerinde gerçekleşen tüm eylemler bu kesici tarafından gerçekleştirilir.  Sana özet olarak söyleyeyim ki uzun cümleler kurmak size kalsın.  Bildiğin gibi Torna tezg. tornalama işlemi yapılmaktadır.  Tornada tüm işlemler çaptan ve uzunluktan yapılmaktadır. Kesici takım yüksekliği bağlanan ,açısı gibi etkenler çok önemlidir. Bunları yanlış yaptığınızda titreşim artacak, parçada meme bırakacak ve yüzey kalitesini etkileyecektir.

Tornalama diyerek konuyu dar tutmuşsunuz ama bağlanma konusunda ;
CNC'de  Taret/Magazin denilen kesici takımların takıldığı alana takılır.
Universel tezgahlarda ise elle araba dediğiniz kesimde kesici takıma ait bir alan vardır oraya takılır.

Ek olarak konunuz yanlış yere açılmıştır. Şahsen ilgili kategoriye taşıyacağım. Lütfen dikkat edelim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da