Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Trabzon Biyokütle Enerji Santrali'yle Çöpten Kurtulacak!

Konu

#1
[Resim: Screenshot_1-55.png]


“Trabzon Biyokütle Enerji Santrali ile günlük 1000 ton çöp bertaraf edilecek”

Atıktan enerji alanında yerli teknolojinin lider markası Mimsan, Trabzon’da 100 bin hanenin elektriğini, şehir çöpünden elde edilen RDF (atıktan türetilmiş yakıt) ile sağlayacak. Mimsan tarafından kurulmuş olan ve 31 Ekim 2020 Yekdem’inde devreye alınacak olan biyokütle enerji santralinin yatırımcısı Evra Enerji, 2021 senesinin Ocak ayı itibariyle elektrik satışına başlayacak.

13 MWe kapasiteli enerji tesisinde Trabzon şehir çöpünden elde edilen RDF, gazlaştırma ve yakma yöntemi ile elektrik üretilecek. Proje kapsamında günde 1000 ton şehir çöpünün RDF’ye çevrilerek bertaraf edilmesi yöntemi ile yaklaşık 100.000 hanenin elektriğini sağlayacak bir enerji üretilecek.

Biyokütle Enerji Santrallerinde mühendislik ve üretim gücünü birleştirerek anahtar teslimi çözümler sunan MİMSAN’ın dizaynını, imalatını ve yardımcı ekipman tedariğini üstlendiği “Trabzon Biyokütle Enerji Santrali”nde yerli ekipman tedariğinden dolayı mevcut YEKDEM tarifesine ilave olarak 26$/MWe destek alınacak.

Türkiye’de biyokütle enerji piyasasının lider markası Mimsan’ın Satış ve Pazarlama Müdürü Hacer İlhan Yiğit, konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada 2020 Yekdem’in de devreye almayı hedefledikleri Trabzon Biyokütle Enerji Santrali ile referanslarının kurulu gücünün 78 MWe kapasitesine ulaşacağını söyledi.

Türkiye’de senelik üretilen atık miktarının 29 Milyon ton’a ulaştığını belirten İlhan, “Mimsan olarak geliştirdiğimiz atık bertaraf teknolojileriyle “sıfır atık” hamlesine katkıda bulunmayı ve enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda yakın zamanda faaliyete başlayacak olan Trabzon Biyokütle Enerji Santrali, atık bertarafı ve enerji üretiminin yanında, istihtama da katkı sağlayacaktır” dedi.

Kaynak: Mechanic
Son Düzenleme: 05-20-2020, 10:21 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task