Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

TSE, DIN ve ISO Standartları Nedir?

Konu

#1
TSE, DIN ve ISO standartları nedir? TSE, DIN ve ISO standartları nasıl belirlenir? TSE, DIN ve ISO standartları ne işe yararlar? TSE, DIN ve ISO standartları neyi gösterir? TSE, DIN ve ISO standartlarına nasıl uyulur? TSE, DIN ve ISO standartları neleri belirler?

Üretimde maliyet ve işletme giderlerini, cins ve çeşit sayısını azaltır. Gereç ve eşyaların eldesi konusunda anlaşmazlıkları ortadan kaldırır. Depolama yöntemlerini basitleştirir. Gerektiğinde yedek parça kullanımını kolaylaştırır. 

Ülkemizde standartlaşma işi Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılmaktadır. Uzun seneler DIN ve ISO standartları benimsenmiş ve 1960 senesinde kurulmuş olan TSE 10000’e yakın standart yayınlamıştır. TSE, standartlaştırdığı her bilgi şekil ve ürün için birer numara verir. Ve bunları yayınlar.


Üretilen her cins malın biçim, kalite, emniyet ve temel ölçüler bakımından esaslara bağlanması gerekir. Bu standartlara ilgili bütün kuruluşlar uymak zorundadır. Almanlar gibi diğer ülkeler de kendilerine özgü standartlar hazırlamışlardır. TS: Türkiye, DIN: Almanya, UNI: İtalya, CSA: Kanada, VSM: İsviçre vb. Daha sonra ülkelerarası standartlar organizasyonu (ISO-International standardization organization) kurulmuştur.  Endüstri üretiminin teknik ve ekonomik bakımdan bir esasa bağlanması, kullanılan aletlere uygun biçimler verilmesi için Almanya 1917 senesinde ilk standartlaşma çalışmalarını başlatmıştır. Bu çalışmalar DIN sembolü taşıyan yapraklar hâlinde yayınlanmıştır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Oksi-Gaz Kaynağı Nedir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task