Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Üniversal Freze Tezgahı Nedir?

Konu

#1
Hepimizin bildiği üzere freze tezgahları talaşlı imalat sektöründe çok yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Freze tezgahlarının çok çeşitli versiyonları mevcuttur. Freze tezgahlarının bir versiyonu ise üniversal freze tezgahıdır. Üniversal freze tezgahı nedir? Üniversal freze tezgahı nerelerde kullanılır?

Üniversal kelimesi çok yönlü, çok amaçlı manasını taşımaktadır. Dolayısıyla çeşitli helis kamalarlı istenen yönde el ile veya otomatik ilerleme yardımıyla işlemek, tezgâhın en önemli özelliklerindendir.  Üniversal freze tezgâhları adında anlaşılacağı gibi çok fazla amaca hizmet eden tezgâhlardır. Freze tezgâhlarından daha çok faydalanabilmek, çok çeşitli işlemlerde kullanabilmek hedefiyle yatay ve düşey freze tezgâhlarının birleştirilmiş şeklidir. Ayrıca divizör, punta, dik ve üniversal başlıklar, vargel başlığı gibi yardımcı parçaları ile tezgâh donatıldığında bütün düzlem yüzeyler, çeşitli kanallar, delikler ve delik içerisindeki işlem gerektiren kısımlar, eğik yüzeylerle, yatay ve düşey frezenin işlemlerinin tamamını veya bir kısmını frezelemek mümkündür. Dolayısıyla daha kullanışlı tezgâhlar meydana getirilmiştir. Tezgâh tablasını freze miline göre 45°ye kadar sağa ve sola döndürmek mümkündür. 

Üniversal freze tezgahları en basit tabirleriyle bu şekilde açıklanabilirler. Herhangi bir talaşlı imalat atolyesinde üniversal freze tezgahlarını görmek mümkündür.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task