Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Üst ve Alt Kalıp Elemanlarının Ana Ölçülerinin Takım Tezgâhları ile Oluşturulması

Konu

#1
Plastik enjeksiyon elemanlarının ana ölçülerinin takım tezgahları ile oluşturulması nasıl yapılır? Plastik enjeksiyon elemanlarının ana ölçülerinin oluşturulmasında kullanılan takım tezgahları nelerdir? Plastik enjeksiyon elemanlarının ana ölçülerinin oluşturulmasında takım tezgahları kullanılır mı? Plastik enjeksiyon elemanlarının ana ölçülerinin takım tezgahları tarafından oluşturulması işlemi nedir?  Plastik enjeksiyon elemanlarının ana ölçülerinin takım tezgahları ile oluşturma işlemi nasıl yapılır? 

Üst kalıp plakası, dişi kalıp plakası, dişi kalıp, erkek kalıp plakası, erkek kalıp, destek plakası, destek, itici üst plaka, itici alt plaka ve kalıp alt plakasının geniş olan yüzeyleri (plakaların öpüşme yüzeyleri) taşlanacağı için bu yüzeyler istenen ölçülerden % 15-20 daha büyük yapılarak taşlama payı bırakılır. 

[Resim: Screenshot_5-17.png]

Üst kalıp plakası, dişi kalıp plakası, dişi kalıp, erkek kalıp plakası, erkek kalıp, destek plakası, destek, itici üst plaka, itici alt plaka ve kalıp alt plakasının referans yüzeylerine (A-B -C yüzeyleri) göre ana ölçülerin işlenmesindeki işlem sırası aşağıda açıklanmıştır (C yüzeyi parçanın taşlanacak olan geniş yüzeyidir.). 

Mengeneyi, freze tezgâhının tablasına gönyesinde bağlayınız. Freze çakısını tezgâha bağlayınız. İş parçasını, A yüzeyine oturtarak mengene tablasına bağlayınız. Tezgâhın devir sayısını ve ilerleme hızını ayarlayınız. Yüzeyi önce kaba olarak frezeleyiniz. Frezelenen yüzeyin B referans yüzeyine 90° olup olmadığını gönye ile kontrol ediniz. İnce talaş vererek frezeleyip istenen ölçüsüne getiriniz. İş parçasını mengeneden sökünüz. İş parçasını B yüzeyine oturtarak 90° olacak şekilde mengene tablasına bağlayınız. Yüzeyi önce kaba olarak frezeleyiniz. Frezelenen yüzeyin A referans yüzeyine 90° olup olmadığını gönye ile kontrol ediniz. İnce talaş vererek frezeleyip istenen ölçüsüne getiriniz. İş parçasını mengeneden sökünüz. İş parçasını C yüzeyine altlık kullanarak oturtunuz, A ve B yüzeyine 90° olacak şekilde mengene tablasına bağlayınız. Yüzeyi önce kaba olarak frezeleyiniz. Frezelenen yüzeyin A ve B referans yüzeylerine 90° olup olmadığını gönye ile kontrol ediniz. İnce talaş vererek frezeleyiniz, taşlama payını bırakarak istenen ölçüsüne getiriniz. İş parçasını mengeneden sökünüz. İş parçasının bütün yüzeylerinin birbirleriye 90° olup olmadığını kontrol ediniz. Bütün kenarların ölçülerinde olup olmadığını kumpas ile kontrol ediniz.


Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task