Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Vakum Kalıpçılığı

Konu

#1
Vakum kalıplama yöntemi ile yapılan ürünler, günümüz endüstrisinde kullandığımız bir çok ürünü kapsamaktadır. Bu yöntemin kullanılmasının amaçlarının başında düşük maliyetli kalıp tasarımı gelmektedir. Arz talep dengesine göre bu sistemin kullanılması daha avantajlıdır. Bu yöntemle üretilen plastik parçalara, otomotiv sektörü, stantlar, makine giydirmeleri şeklinde olan ürünleri örnek olarak gösterebiliriz. Vakum kalıplama yöntemi ile içi boş parçalar üretilmektedir. Oluşan ürün havuz şeklinde olur. Yani bir tarafı boştur. İçi dolu bir parça üretimi bu yöntemle gerçekleştirilemez.
  
Vakum kalıplama yöntemi, yapılan tek taraflı kalıbın (sadece erkek ya da dişi kalıp) üzerine daha önceden ısıtılmış olan plastiğin hava ile vakumlanması sonucunda kalıp üzerine kaplanması şeklinde oluşur. Daha sonra parça kenarlarında oluşan çapak diye tabir ettiğimiz kısımlar ayrı bir kalıpta kesilir. Vakum yapılacak olan ortamda ki hava basıncı, kalıp tasarımı,ısıtıcı olan teçhizat doğru bir şekilde ayarlanması gerekmektedir. Vakum kalıplama yönteminin ucuz olması ve seri üretilen parçaların da bu sistemi desteklemesi ile kar oranında firmanız adına bir kazançtır.


Vakum Kalıpları

[Resim: Rg662Z.jpg]

[Resim: kMYYmy.jpg]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task