Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Vakum Kalıplarında Kullanılan Akrilik Plastikler

Konu

#1
Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastikler nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin özellikleri nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin artıları nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin malzeme özellikleri nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin mekanik özellikleri nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin eksileri nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin avantajları nelerdir? Vakum kalıplarında kullanılan akrilik plastiklerin dezavantajları nelerdir? 

Diğer termoplastiklere uygulanmakta olan üretim yöntemleri akriliklere de uygulanır. Akrilik plastikler, enjeksiyonla kalıplanabilir veya ekstrüde edilebilir. Akrilik levhalar, dâhilî aydınlatma panolarında geniş çapta kullanılır. Binalar akriliklerin diğer büyük kullanım alanıdır. Örneğin, levha hâlindeki akrilik plastikler pano ve sütun kornişinde, havalandırma ihtiyacını azaltmak için gerekli renkli güneş siperliklerinde, yüzme havuzu bölmelerinde, alış veriş merkezlerinde, restoranlarda, ışıklandırılmış tavan vb. üretiminde kullanılır. Akrilikler; otomotiv uygulamalarında, lenslerde, madalyonlarda, isim levhalarında, alet panolarında ve sinyallerde kullanılır.

[Resim: Screenshot_12.png]

Akrilik türleri arasında fark bulunmaktadır. Ancak son derece yüksek berraklığa sahip olmaları, kimyasal ve çevresel dayanıklık gibi özellikleri ile pigmentler ve boyalarla uygunlukları açısından birbirlerine benzer.  Akrilik plastikler, polimer ve kopolimerlerin geniş bir dizisini içerir. Bu dizi içerisindeki ana monomerik elemanlar, esterin iki ailesi olan akrilatlar ve metakrilatlara aittir. 

Uygulamada, akrilat elde etme propilenin oksitlenmesine dayandırılmıştır. Akrilik yüzey cilaları, ışığa maruz kaldığında görünüşünü ve fiziksel özelliklerini dört yıla kadar koruyabilir. Akriliklerin elektrik özellikleri ve yanma dirençleri düşüktür.  Akrilik renksiz levha, şeffaflık açısından düz cam özellikleri gösterir ve ışığı çok iyi iletir. Akrilikler ayrıca güneş ışığına, çevre etkilerine ve suni ışık kaynaklarına karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Özellikle darbeye dayanıklı (antişok) akrilikler, hava koşullarına dayanıklılığı az olmasına karşın kolay kolay sararmaz. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task