Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Vinçlerin Kullanım Alanları

Konu

#1
Gerek yerleşim birimleri gerekse de sanayi açısından gelişim yaşandıkça vinçlerin kullanım alanları daha da genişlemektedir. Günlük hayatta karşımıza kurtarıcı vinç modelleri çok sık çıkarken, hemen yanıbaşımızda yükselen inşaat projelerinde de oldukça farklı vinç modelleri karşımıza çıkmaktadır.
Ağır sanayi çalışmalarında firmaların içerisinde ve pek çok farklı departmanlarında, birbirinden değişik vinç çeşitleri kullanılıyor. Sanayi açıdan ve endüstriyel gelişim açısından vinç kullanımı bir zorunluluk olarak kendini göstermektedir. Yerden yüksek ve insanların çalışmasının risk oluşturduğu alanlarda sepetli vinç çeşitliliği, tamamen güvenli ve korumacı bir anlayışın sembolü olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar sepet içerisinde güvenli bir şekilde çalışma imkânı buluyor, bu da iş güvenliği açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Yine de düzenli bir şekilde vinçlerin kullanım alanları dersek 
  • Trafikte 
  • Yerleşim birimlerinin tamamında 
  • Endüstriyel açıdan bütün çalışmalarda 
  • İnşaat projelerinin birçoğunda 
  • İnsan gücünün yetişmediği her yerde 
Bu sıraladığımız şekilde gördüğünüz gibi, Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) sektörü ve kullanım alanları giderek daha da yaygınlaşıyor. Özellikle ağırlık konusunda insan gücünün pek çok alanda yeterli olmadığı görüldü ve bu da vinç teknolojisinin gelişiminin zorunlu hale getirdi. Birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri ile birlikte, vinçler insan teknolojisinin gelişiminin göstergesi olmuş, aynı zamanda işleri daha da kolaylaştıran bir sistem olarak kendini kanıtlamıştır.
Vinç Operatörlerinin Katkısı 
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) ve çeşitleri tamamen teknoloji ürünleridir. Her geçen gün bu alanda çalışmalar devam ederken, gün geçtikçe daha iyi ve yeterli modeller karşımıza çıkmaya devam ediyor. Burada biz insanların üzerine düşen çok önemli bir görev var. Özellikle vinç operatörlerinin dikkatli olması, bilinçli olması ve profesyonel olması çok önemlidir. İşini daima ciddiyetle yapan, eğitimini gören ve kendini geliştiren operatörler, vinç teknolojisinden daha verimli bir şekilde faydalanmayı mümkün hale getirmektedir. Bizim de firma olarak bu konular üzerine dikkatli bir şekilde gittiğimizi hatırlatalım.

Vinç Teknolojisi Gelişiyor 

İnsanlık her alanında gelişim gösterilirken, bilim, fen ve teknoloji hiçbir şekilde yerinde durmuyor, her geçen gün yenilikler ve gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen vinç teknolojisi, insanların olduğu her yerde var ve her yerde çalışmalarıyla kendini göstermektedir. Esasen bu konuda geçen 10 yıllar içerisinde gelişimler daha dikkat çekici boyutlara ulaşıyor. Aslında son dönemler içerisinde bu konuda önemli atılımlar yapıldığını, çok daha büyük, güçlü ve fonksiyonel vinç çeşitlerinin teknolojiye katkı sağladığını görebiliyoruz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task