Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Yangın Tesisatlarında Boru Çapları ve Su Hızları

Konu

#1
Yangın tesisatlarında boru çapları ve su hızları nedir? Yangın tesisatlarında boru çapları ve su hızları nasıl hesaplanır? Yangın tesisatlarında boru çapları ve su hızları nasıldır? Yangın tesisatlarında boru çapları ve su hızları ne kadardır? Yangın tesisatlarında boru çapları ve su hızları kaçtır? 

Alt hız sınırı, su içerisindeki parçacıkların sürüklenmesi, üst hız sınırı ise su darbelerini azaltmak ve aşınmayı engellemek için konulmuştur. Şehirlerde, üstünde yangın hattı bağlı borularda çap değeri en az 150 mm ‘dir. Hız değeri ise 0,5 m/sn ila 1,2 m/sn arasında değişir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Yangın Tesisatı Nedir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla
#2
Merhaba. Aşağıda paylaştığım linklerden mekanik tesisat konusunda bilgi edinebilir ve ücretsiz eğitimlerden faydalanabilirsiniz.
*********************************************
( Uyarı !: Direk reklam yapmak yasaktır. Eğer ilgili sorular için gerçek anlamda cevap niteliği taşıdığı linkleri gönderirseniz yöneticiler düzenlemez.)
Son Düzenleme: 08-10-2020, 11:18 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task