Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Yapılış Şekline Göre Kaynak İşlemleri

Konu

#1
Yapılış şekline göre kaynak işlemleri nelerdir? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri nasıl sınıflandırılır? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri ne şekilde sınıflandırılırlar? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri kaç tanedir? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri kaça ayrılırlar? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri kaç dala ayrılır? Yapılış şekline göre kaynak işlemleri nasılır? Yapılış şekline göre kaynak işlemlerinin avantajları ve dezavantajları nelerdir? 

Kaynak yapılış gayesine göre ikiye ayrılır; 

Dolgu kaynağı: Kaplama, zırhlama, tampon tabaka kaplama örnek olarak verilebilir. Bir iş parçasının hacmindeki eksikliği tamamlamak veya hacmini büyütmek, ayrıca korozyona veya aşındırıcı tesirlere karşı korumak maksadıyla üzerine sınırlı bir alan dâhilinde malzeme kaynak etmektir. 

Birleştirme kaynağı: iki veya daha fazla malzemeyi sökülemez bir bütün haline getirmek için yapılan kaynağa birleştirme kaynağı denir. 

Benzer Konular:

Oksijen Tüpü Nedir? Oksijen Tüpünün Özellikleri Nelerdir?

Tüp Asetilenin Özellikleri Nelerdir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task