Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Yardımcı olur musunuz?

Konu

#1
Açık ağızlı anahtar üretmek istersek hangi üretim yöntemlerini kullanırız?
Cevapla
#2
(06-15-2020, 09:59 PM)maksamet03 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Açık ağızlı anahtar üretmek istersek hangi üretim yöntemlerini kullanırız?

Bak burada çok iyi anlatmışlar içerisinde zaten prosesler görünüyor. Proseslerden anlamadığınız yöntemler olursa yazarsınız.

İlgili video ; 


Cevapla
#3
Hocam peki,ağırlığın minimum olması gerektiğinde hangi malzeme indeksi veya hangi diyagramı kullanırsınız?
Cevapla
#4
(06-16-2020, 09:58 AM)maksamet03 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Hocam peki,ağırlığın minimum olması gerektiğinde hangi malzeme indeksi veya hangi diyagramı kullanırsınız?

Aslında bu sorunun tek cevabı yok her şey kullanıma yönelik üretilir.
Örneğin siz hafif olmasını istiyorsanız alüminyum kullanabilirsin ama bu da ürünün standart ürünlere göre daha yumuşak ve ömrünün kısa olmasına sebep olacaktır. Hem hafif hem sağlam olsun diyorsanız Karbon oranını attırabilirsiniz ve malzeme hem hafif hem de uzun ömürlü olacaktır ama maliyet artacaktır.

Standart bir anahtarın içerisinde bulunan metalların oranlarını arıyorsanız google veya bu ürünü üreten firmaların  sitelerini girip tam olarak doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Diyagramda sabit değildir üstte söylediğim nedenlerden dolayı bu da değişecektir. Ama eğer elinizde dayanması gereken mak ve min N değerleri varsa bu değerlere dayanan metalların diyagramlarına veya alaşımların diyagramlarını aratarak daha sağlıklı sonuç elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task