Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Duyuru: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyen ziyaretçilere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır. Yakın zamanda sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Yatay Freze Tezgahı Nedir?

Konu

#1
Frezeleme, takaşlı imalat sektöründe çok geniş yer kaplamaktadır ve freze makinelerinin bir takım çeşitleri mevcuttur. Frezeleme ciddi manada talaşlı imalat için vazgeçilmez bir nimettir. Peki freze tezgahı türü olan yatay freze tezgahı nedir? Yatay freze tezgahının çalışma prensibi nelerdir? Yatay freze tezgahı nasıl çalışır? Yatay freze tezgahının diğer freze tezgahlarından farkları nelerdir? Yatay freze tezgahıyla ne işlenilebilir? Freze nedir?

[Resim: yft.png]

Freze çakısının (kesicinin) bağlandığı tezgâh mili ekseni tezgâh tablasına paraleldir. Ayrı ayrı işlenen parçaların imalatında olduğu kadar, seri imalat için de uygundur.  Tabla el ile veya otomatik, yavaş ve hızlı olarak boyuna ve enine ilerleme yaptırılır.Tablanın konsol üstünde hareket ettiği eksenler sabit olup herhangi bir açıya ayarlanamaz.  Büyük tip freze tezgâhlarında tablanın bu hareketleri değişik bir elektrik motorundan yararlanılarak yapılır.  Örneğin, vida eğim ve helis açılarına ayarlanamaz. Tezgâh ana motorunun hareketi hız kutusu aracılığı ile freze malafasına iletilir. Malafa mili istenen devir sayılarında döndürülerek kullanılır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task