Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Yerleştirme Bileziği Nasıl İşlenir?

Konu

#1
Yerleştirme bileziği nasıl işlenir? Yerleştirme bileziği nasıl üretilir? Yerleştirme bileziği hangi makinede işlenir? Yerleştirme bileziğinin ölçüleri nasıl verilir? Yerleştirme bileziğinin işlenmesi nasıl yapılır? Yerleştirme bileziği talaşlı olarak nasıl işlenir? Yerleştirme bileziğinin talaşlı işlemi nasıl yapılır? Yerleştirme bileziğinin işlenmesi nasıl yapılır? 

[Resim: Screenshot_4-20.png]

Yerleştirme bileziğinin referans yüzeylerine (A-B-C yüzeyleri) göre ana ölçülerin işlenmesindeki işlem sırası aşağıda açıklanmıştır (C yüzeyi parçanın taşlanacak olan geniş yüzeyidir). 

Örnek uygulamada uygulanması gereken adımlar:

İş parçasını torna aynasına salgısız bir biçimde sıkıca bağlayınız. Punta deliğini açınız. Önce küçük matkapla daha sonra kademeli olarak delerek deliği istenen ölçüye yaklaştırınız. Deliği, delik kalemiyle Ø26 ölçüsünde tornalayınız. Deliğe 2,5x45º pah kırınız (Malafada alın tornalama yapabilmek için pah mesafeleri fazla verilmiştir.). İş parçasını torna aynasından sökünüz. İş parçasına uygun malafayı seçiniz. Malafayı temizleyerek malafa yüzeyini yağlayınız. Malafanın küçük çaplı ucunu, girebildiği kadar delik içerisine sokunuz. Malafayı, malafa presinde ya da yumuşak bir çekiçle vurarak iş parçasına takınız. Malafanın büyük çaplı tarafına bir fırdöndü takınız. Torna tezgâhının üniversal aynasını sökerek fırdöndü aynasını takınız. 


Sabit puntayı, fener miline takınız. Sabit puntayla gezer puntanın aynı eksende olup olmadığını kontrol ediniz. Malafayı iki punta arasında bağlayınız. Ø120 ölçüsünü, önce kaba daha sonra ince talaşla tornalayarak istenen ölçüye getiriniz. İş parçasının gezer punta tarafındaki alın yüzeyini kaba ve ince talaşla tornalama yapınız. İş parçasını malafadan söküp ters çevirerek genişlik 5 mm olacak şekilde diğer alın yüzeyi kaba ve ince talaşla tornalayınız. Torna kaleminin girebileceği mesafe var ise iş parçasını sökmeden sol yan kalemle de diğer alın yüzeyi tornalayabilirsiniz. Ø120 ölçüsünün iki tarafına da 1x45º pah kırınız. İş parçasını torna aynasından sökünüz. Bütün ölçüleri kumpas ya da mikrometre ile kontrol ediniz.

Benzer Konular:

Üst ve Alt Kalıp Elemanlarının Ana Ölçülerinin Takım Tezgâhları ile Oluşturulması


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task